13 روش برای تبلیغ کسب و کار شما

زمان مطالعه: 12 دقیقه به دنبال بهترین شگردهای تبلیغ کسب و کارتان هستید؟ در این مقاله به شگردهایی می‌پردازیم که در Ahrefs برای رشد سالانه 65 درصدی استفاده کرده‌ایم و جواب داده‌اند. اغلب این روش‌ها رایگان هستند. می‌توانید از آنها برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنید. پس بد نیست به سراغشان برویم! در دایرکتوری‌های محبوب لیست شوید.

13 روش برای تبلیغ کسب و کار شما
زمان مطالعه: 12 دقیقه

به دنبال بهترین شگردهای تبلیغ کسب و کارتان هستید؟

در این مقاله به شگردهایی می‌پردازیم که در Ahrefs برای رشد سالانه 65 درصدی استفاده کرده‌ایم و جواب داده‌اند. اغلب این روش‌ها رایگان هستند. می‌توانید از آنها برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنید. پس بد نیست به سراغشان برویم!

در دایرکتوری‌های محبوب لیست شوید.

گوگل تنها روشی نیست که مردم از طریق آن کسب‌وکارهای آنلاین را پیدا می‌کنند. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند دایرکتوری‌های مربوط به صنایع مختلف را جستجو کنند.

مثلاً ممکن است از TripAdvisor برای یافتن یک رستوران محلی، از Avvo برای یافتن وکیل یا HomeAdvisor برای یافتن یک لوله‌کش استفاده کنند. بسیاری از افراد مستقیماً از این سایت‌ها استفاده می‌کنند، اما در جستجوهای محلی نیز رتبه بالایی در گوگل دارند.

مشابه آنها را در ایران هم داریم. مثال آن را در شکل زیر می‌بینید:

ثبت نام در دایرکتوری

حضور در این سایت‌ها مهم است؛ چرا که به افراد کمک می‌کند کسب و کار شما را پیدا کنند و ثبت نام و تشکیل حساب در اکثر آنها نیز به صورت رایگان است. اما چگونه چنین سایت‌هایی را پیدا می‌کنید؟

یکی از روش‌ها جستجوی «[نوع کسب‌وکار] در نزدیکی من» در گوگل است. در نتایج جستجو به دنبال دایرکتوری باشید.

گوگل مپ

یک روش دیگر استفاده از ابزار Ahrefs’ Link Intersect است. Link Intersect به شما نشان می‌دهد که چه کسی به چندین رقیب لینک می‌دهد، اما خود شما را شامل نمی‌شود. این ابزار می‌تواند به دایرکتوری‌هایی کمک کند که رقبای شما در آن فهرست شده‌اند و شما در آن لیست نیستید. (شاید این ابزار شامل هزینه باشد و نتوانید از آن استفاده کنید)

به طور منظم وبلاگ بنویسید.

روش دیگر برای تبلیغ کسب و کار نوشتن مقاله به صورت منظم است. مثلاً وبلاگ Ahrefs در ماه حدود 397000 بازدیدکننده دارد.

وبلاگ نویسی

به خاطر داشته باشید که این ترافیک فقط از طرف گوگل است. کانال‌های دیگر را نیز درج کنید و خواهید دید به مراتب این ترافیک بیشتر نیز خواهد شد.

در هر زمان، فقط تعداد معدودی از افراد آماده و مایل به خرید هستند. اگر فقط آنها را هدف قرار دهید، بخش بزرگی از بازار خود را از دست خواهید داد. اما با تولید محتوای وبلاگ، می‌توانید هر مخاطب بالقوه‌ای را هدف قرار دهید.

مثلاً وبلاگ Ahrefs در عبارت blogger outreach (کمک بلاگرها) رتبه اول را دارد (در زمان نوشتن این مقاله رتبه 1 بوده است. اکنون رتبه آن 9 است!)

blogger outreach

افرادی که این عبارت را جستجو می‌کنند، می‌دانند که مشکلی وجود دارد: آنها می‌خواهند با بلاگرهای تأثیرگذار (اینفلوئنسرها) ارتباط برقرار کنند، اما نمی‌دانند چگونه! با این حال، آنها از کسب و کار Ahrefs یا اینکه چگونه مجموعه ابزار ما می‌تواند کمک کند، آگاه نیستند. اگر چنین چیزی را می‌دانستند، مستقیماً برند ما (Ahrefs) را جستجو می‌کردند.

با رتبه‌بندی عباراتی مانند این با پست‌های وبلاگ (مقالات)، می‌توانیم کسب‌وکار خود را با توضیح اینکه چگونه جویندگان می‌توانند از Ahrefs برای حل مشکل خود استفاده کنند، تبلیغ کنیم. این دقیقاً همان کاری است که ما در این مقاله انجام می‌دهیم! متوجه شده‌اید؟

برای ایجاد یک وبلاگ بیزنسی موفق دو عنصر اصلی وجود دارد. شما باید موضوعاتی را هدف قرار دهید که دو قابلیت زیر را دارند:

  • پتانسیل ترافیک جستجو. مردم به دنبال این موضوعات در گوگل هستند.
  • پتانسیل بیزنسی موضوع به شما امکان می‌دهد محصول یا خدمات خود را معرفی کنید.
انتخاب موضوع خوب برای پست وبلاگ

برای یافتن موضوعاتی با پتانسیل ترافیک جستجو، ساده‌ترین راه برای شروع استفاده از یک ابزار رایگان تحقیق کلمات کلیدی مانند Keyword Generator است. یک کلمه کلیدی مرتبط را وارد کنید تا 150 موضوع مرتبط را به شما نشان دهد.

دیجیتال مارکتینگ

مثال بالا را برای کلمه کلیدی «دیجیتال مارکتینگ» انجام داده‌ایم.

فهرست را بررسی کنید و آنها را بر اساس پتانسیل بیزنسی رتبه بندی کنید. در ادامه بیایید نگاهی به نموداری بیندازیم که در Ahrefs استفاده می‌کنیم:

13 روش برای تبلیغ کسب و کار شما

ویدیوهای یوتوب بسازید.

از مهمترین روش‌های تبلیغ کسب و کار تولد محتوای یوتیوب است. محتوای نوشتاری تنها نوع محتوایی نیست که می‌توانید تولید کنید. محتوای ویدیویی نیز وجود دارد. یوتیوب دومین موتور جستجوی محبوب در جهان است (به استثنای Google Images).

از سال 2018 ما منابع زیادی را به ایجاد محتوای یوتوب اختصاص داده‌ایم و نتیجه فوق‌العاده بوده است. امروز ما 444000 مشترک داریم و بازدیدهای ماهانه‌مان عالی است.

13 روش برای تبلیغ کسب و کار شما

از کانال یوتوب مشتری‌های زیادی نیز جذب کرده‌ایم.

برای بازاریابی ویدیویی همان استراتژی بازاریابی محتوا را که برای نوشتن مقالات وبلاگ استفاده کرده‌اید دنبال کنید – موضوعات ویدیویی را هدف قرار دهید که هم ترافیک جستجو و هم پتانسیل تجاری دارند.

با استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند ابزار کلمه کلیدی YouTube می‌توانید موضوعات مناسب برای یوتوب را پیدا کنید. مثل دفعه پیش یک کلمه کلیدی مرتبط را وارد کنید و 150 موضوع مختلف را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید آنها را هدف قرار دهید.

فهرست را بررسی کنید، موضوعات مرتبط را یادداشت کرده و آنها را بر اساس پتانسیل تجاری رتبه بندی کنید.

محتوای خود را در کانال‌های مختلف تغییر دهید.

همیشه مجبور نیستید از اول محتوا تولید کنید. محتوایی را که ایجاد کرده‌اید به یک قالب تبدیل کنید (مثلاً ویدیوی یوتوب) و آن را به یک محتوای دیگر (پست وبلاگ) تغییر دهید.

برای مثال این ویدیوی ما درباره بازاریابی وابسته بیش از 303000 بازدید داشته است:

 

youtube

ما آن را به یک مقاله تغییر دادیم که هر ماه 34000 بازدید دارد (شاید بیشتر!).

ما حتی توانستیم سه جایگاه را در SERP بگیریم و در طول زمان ترافیک ارگانیک غیرفعال بیشتری ایجاد کنیم:

13 روش برای تبلیغ کسب و کار شما
بازدید youtube

یک قطعه محتوای دیگر فقط یک قطعه محتوا نیست. بیش از آنی است که فکر می‌کنید. همچنین فقط تبدیل ویدیو به متن نیست. شما می‌توانید:

  • یک پست وبلاگ را به یک توییت محبوب تبدیل کنید.
  • یک ویدیوی یوتیوب را به چندین نسخه با زمان کوتاه تبدیل کنید.
  • اینفوگرافیک‌ها را به پست‌های محبوب لینکدین تبدیل کنید.

و خیلی بیشتر!

به این مفهوم مانند یک هرم بنگرید. با یک نسخه شروع کنید، سپس به تدریج آن را به نسخه‌های کوچکتر برای کانال‌های دیگر تقسیم کنید.

13 روش برای تبلیغ کسب و کار شما

یک لیست ایمیل بسازید.

هر هفته ما یک خبرنامه با تمام محتوایی که در آن هفته منتشر کرده‌ایم برای 120000 نفر ارسال می‌کنیم (این تعداد تا به این لحظه خیلی هم بیشتر شده است).

لیست ایمیل

اینها 120000 نفر (یا بیشتر) تصادفی نیستند. آنها افرادی هستند که به صراحت به ما گفته‌اند که محتوای ما را می‌خواهند.

اما راز ما چیست؟ ما یک لیست ایمیل درست کردیم.

ایجاد یک لیست ایمیل به این معنی است که شما صاحب یک کانال ارتباطی هستید. هر زمان که بخواهید، می‌توانید با طرفداران خود ارتباط برقرار کنید. همچنین می‌توانید آفر، محتوا و … ارسال کنید — اصلاً هر چیزی که می‌خواهید.

خوب حالا چگونه یک لیست ایمیل ایجاد کنیم؟

ساده‌ترین راه ارائه هر چیزی در ازای اشتراک است. در Ahrefs ما این کار را با ارائه مستقیم محتوایی که اعضا بیشتر از آن لذت می‌برند به صندوق ورودی خودشان انجام می‌دهیم.

ahref

می‌توانید کمی بیشتر به هیجان آن اضافه کنید – شاید یک PDF از آن محتوا یا یک دوره رایگان ایمیل.

هدیه بدهید.

یکی از جذاب‌تری روش‌های تبلیغ کسب و کار هدیه دادن است. هدیه دادن واقعا ایده خوبی است اگر آن را اصولی انجام دهید. هدیه دادن کسب و کار شما را تبلیغ می‌کند، باعث شناخت برند شما می‌شود و حتی لیست ایمیل شما را می‌سازد.

نکته کلیدی همین‌جاست: «اگر اصولی انجام شود».

این را به این دلیل می‌گوییم که بسیاری از کسب و کارها بدون استراتژی Giveaway را اجرا می‌کنند. تنها کاری که آنها انجام می‌دهند این است که بدون فکر بزرگترین جایزه ممکن را تقدیم یک نفر یا چندین نفر می‌کنند. بله، شکی نیست که این کار توجه زیادی به خود جلب می‌کند. اما کسانی که به کسب و کار شما جذب می‌شوند نهایتاً افراد متفرقه و آنهایی هستند که به دنبال جایزه مفت و مجانی می‌گردند!

هیچ یک از اینها هدف هدیه دادن نیست. هدف این نیست که گران‌ترین هدیه موجود در جهان را بدهیم. هدف این است که در نهایت افرادی را جذب کنیم که به کسب و کار ما مربوط می‌شوند.

این به این معنی است که شما باید چیزی را که مخاطبان هدفتان می‌خواهند به آنها هدیه دهید. مستقیم‌ترین راه این است که محصولی را که می‌فروشید، هدیه دهید. به عنوان مثال در Ahrefs هر زمان که یک پادکست را اسپانسر می‌کردیم، هدیه‌ای هم در کنار آن بود. (البته بنا بر دلایلی دیگر این کار را انجام نمی‌دهیم)

اگر شرکت شما نوپاست یا محصول جدیدی دارید که هیچ کس از آن خبر ندارد، ممکن است خیلی جایزه جذابی نباشد. در این صورت می‌توانید با کسب و کاری شریک شوید که مخاطبان مشابهی را هدف قرار می‌دهد اما رقیب شما هم نیست.

مثلاً چند سال پیش، من در یک استارتاپ کار می‌کردم که در آن یک محصول کاملاً جدید را می‌فروختیم: یک ژاکت ماساژ. ما فقط یک نمونه اولیه داشتیم، بنابراین ارائه همان محصول ممکن نبود. از آنجایی که مخاطبان ما افراد مبتلا به کمردرد بودند، با یک شرکت مشابه همکاری کردیم و محصول آنها را به عنوان جایزه فرستادیم.

در ازای آن خیلی کارها انجام دادیم – آماده سازی هدیه، تبلیغ آن و به اشتراک گذاشتن لیست ایمیل با شرکت حامی.

روی انتخاب جایزه مناسب حساس باشید!

روی پادکست تمرکز کنید.

در حال حاضر هزاران پادکست در این دنیا وجود دارد. احتمالاً یک یا چندتا در صنعت شما هم هست که به دنبال مهمان می‌گردند.

پس خودتان همان مهمان باشید!

می‌توانید پادکست‌ها را با جستجوی «پادکست‌های [شخصی شما]» در گوگل پیدا کنید. اما ممکن است متوجه شوید که بیشتر پیشنهادات پادکست‌های جاافتاده هستند – اگر تازه وارد هستید، احتمالاً به سختی بتوانید پادکستی را پیدا کنید که مهمان بخواهد.

یک راه جایگزین این است که به دنبال فردی در حوزه خود بگردید که مهمان پادکست‌های بسیاری بوده است.

پست مهمان بنویسید.

نقش پست مهمان را در تبلیغ کسب و کارتان دست کم نگیرید. نوشتن پست مهمان زمانی است که شما یک قطعه محتوا برای وبلاگ دیگری می‌نویسید.

حالا چرا می‌خواهید این کار را انجام دهید؟ ساده است. وقتی برای سایت دیگری مطلب می‌نویسید، در معرض دید مخاطبان آنها قرار می‌گیرید. همچنین می‌توانید به محتوای خود لینک دهید. افراد علاقه‌مند می‌توانند با کلیک کردن روی آن لینک، ترافیک ارجاعی برای شما ارسال کنند. از آنجایی که لینک‌ها یک فاکتور مهم رتبه بندی در گوگل هستند، می‌توانند کمک شایانی به رتبه شما بکنند.

برای شروع به دنبال سایت‌هایی باشید که در حال حاضر پست مهمان می‌پذیرند. می‌توانید این کار را با استفاده از چند عملگر جستجوی پیشرفته در گوگل انجام دهید:

[موضوع_شما] “برای ما بنویس”

[موضوع_شما] “پست مهمان”

[موضوع_شما] “مقاله مهمان”

[موضوع_شما] “نویسنده شوید”

[your_topic] inurl:contribute

(شاید این روش برای جستجوی فارسی کار نکند!)

این یک راه بسیار خوب برای شروع است، شما نباید خود را فقط به این روش محدود کنید. وبلاگ‌های زیادی وجود دارند که مهمان می‌پذیرند اما آنقدر وقت برای پیدا کردن نمی‌گذارند. با این حال اگر قبلاً پست‌هایی در مورد موضوعات خاصی منتشر کرده باشند، احتمالش زیاد است که به یک پست مهمان در مورد موضوع مشابه علاقه‌مند شوند.

 

پست مهمان

با سایر مشاغل مرتبط شریک شوید.

یک سوال مهم: پست مهمان و حضور در پادکست‌ها چه وجه اشتراکی با هم دارند؟

پاسخ: از مخاطبین کسب‌وکارهای دیگر استفاده می‌کنند.

اگر یک کسب و کار جدید یا کوچک هستید، چندان مخاطبی ندارید. اما بقیه دارند! بنابراین اگر بتوانید مزایایی برای آنها فراهم کنید – مانند محتوای رایگان و باکیفیت برای پست مهمان – می‌توانید از مخاطبان آنها استفاده کرده و ترافیک خوبی به وب سایت خود هدایت کنید.

برای مثال، ما با Buffer که یک ابزار زمان‌بندی شبکه‌های اجتماعی است، در وبیناری با عنوان «چگونه ترافیک وب‌سایت را با محتوای همیشه سبز و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به دست آوریم» کار کردیم.

13 روش برای تبلیغ کسب و کار شما

هیچ یک از این دو ابزار با یکدیگر رقابت نکرده‌اند. اما هر دوی ما مخاطبان یکسانی را هدف قرار دادیم – یک ترکیب فوق‌العاده برای همکاری.

نکته مهم اینجاست: به دنبال فرصت برای کار با مشاغلی باشید که به مخاطبان یکسان خدمات می‌دهند، اما مشکل متفاوتی را حل می‌کنند.

محصول خود را بررسی کنید.

زمانی که چند سال پیش ژاکت ماساژ خود را در Kickstarter راه اندازی کردیم، به 200 درصد فراتر از هدف مالی هدفمان رسیدیم. بزرگترین عاملی که به ما کمک کرد، تعداد زیاد اشاره به نام ما در رسانه‌ها بود.

حالا ما چگونه این کار را انجام دادیم؟ خیلی ساده!

ما ژاکت‌هایمان را برای روزنامه‌نگاران و اینفلوئنسرها فرستادیم. آنها ژاکت را بررسی کردند و مقاله‌ای در مورد محصول ما نوشتند. پای ما به وب‌سایت‌های فناوری محبوبی مانند Engadget باز شد.

اخیراً در Ahrefs ابزار وب مستر Ahrefs را راه اندازی کردیم. در ادامه پیش نمایشی برای روزنامه نگاران ارائه کردیم که به ما در Search Engine Journal و Tech Radar اشاره کردند.

حالا چگونه متوجه شویم که محصولات را برای بررسی برای چه کسی باید ارسال کنیم؟

ساده‌ترین روش این است که بفهمید چه کسی محصولاتی مشابه محصولات شما را بررسی یا معرفی کرده است؛ با آنها تماس بگیرید و محصول خود را برای بررسی به آنها پیشنهاد دهید.

یک صفحه مقایسه ایجاد کنید.

چه بخواهید چه نخواهید مشتریان همیشه شما را با رقبایتان مقایسه خواهند کرد. از این گذشته، آنها همیشه به دنبال بهترین خدمات و مناسب‌ترین قیمت هستند. پس چرا باید شما را از میان رقبایتان انتخاب کنند؟

برای پاسخ به این سوال، می‌توانید یک صفحه مقایسه ایجاد کنید که در آن مزایا و معایب کسب و کار خود را با یک رقیب مقایسه کنید.

برای اینکه بفهمید مشتریانتان شما را با چه کسانی مقایسه می‌کنند، نام برند خود را در اکسپلورر کلمات کلیدی Ahrefs وارد کنید، سپس به گزارش «تطابق عبارت» بروید.

در زیر ستون «عبارات»، به دنبال کلماتی بگردید که نشان می‌دهند مشتریان در حال مقایسه هستند. مثلاً «در مقابل» اصطلاحی است که به ما می‌گوید که مشتریان Mailchimp را با چه چیزهای دیگری مقایسه می‌کنند. روی آن کلیک کنید و لیستی از عبارات جستجوی مختلف «در مقابل» را مشاهده خواهید کرد. اینها مشاغلی هستند که مشتریانتان، شما را با آنها مقایسه می‌کنند.

کلمات کلیدی

در این مرحله اغلب کسب و کارها یک صفحه مقایسه ایجاد می‌کنند که در آن در هر دسته بندی برنده خواهند شد. اما همانطور که مدیر تبلیغاتی مشهور دیوید اوگیلوی (David Ogilvy) یک بار گفت: «مشتری احمق نیست. او همسر شماست!» مشتریان شما به سادگی بلوف و خالی‌بندی شما را متوجه خواهند شد!

 آنها می‌دانند که بهترین بودن در هر ویژگی ممکن نیست. این فقط اعتماد آنها را به شما از بین می‌برد.

در عوض می‌توانید از فرصت استفاده کنید و به سراغ برخی کاستی‌ها و عیوب بروید. بیایید یک بار دیگر به سراغ دیوید اوگیلوی برویم. او در کتاب خود در مورد تبلیغاتبه طعنه می‌گوید:

«به مشتری احتمالی خود بگویید که نقاط ضعف شما چیست، قبل از اینکه خودش متوجه شود. این کار باعث می‌شود وقتی دارید در مورد نقاط قوت خود بلوف می‌زنید، اعتبار حرف‌هایتان بیشتر شود».

برای صفحه مقایسه خود، به جای انجام یک مقایسه کنار هم، تصمیم گرفتیم رتبه بندی‌های سایت‌های بررسی خنثی را ارائه دهیم.

امتیاز وبسایت

همانطور که می‌بینید، ما بالاترین امتیاز را در همه پلتفرم‌ها نداشتیم. اما اصلاً مشکلی نداریم!

در رویدادها حضور داشته باشید.

من ده‌ها هزار دنبال کننده در توییتر ندارم. من در فوربْز معرفی نشده‌ام. جزو آن 30 نفر موفق زیر 30 سال هم نیستم. اساساً در صنعت بازاریابی دیجیتال هیچ کس نیستم!

با همه این‌ها، در رویدادهایی مانند اشتراک مهارت بازاریابی دیجیتال در بالی صحبت کرده‌ام. (تاثیر زیادی در تبلیغ کسب و کارتان دارد.)

مهم نیست در کدام حوره فعالید؛ همیشه رویدادهایی وجود خواهد داشت که از شما دعوت می‌کنند تا تخصص خود را به اشتراک بگذارید. حتماً نباید رویدادی در سطح تونی رابینز باشد که در آن شما در مقابل 10000 نفر سخنرانی کنید. رویدادهای محلی در مقابل 50 نفر برای خیلی از مشاغل گزینه خوبی هستند.

مهمتر از همه، باعث جذب مشتری می‌شود.

البته کاملاً قابل درک است که با توجه به شرایط، خیلی از افراد امکان حضور در رویدادهای حضوری را ندارند. با این حال تعداد زیادی جلسه آنلاین، گفتگو و غیره وجود دارد که می‌توانید میزبان آنها باشید.

در شبکه‌های اجتماعی با مخاطبان خود ارتباط بگیرید.

از تاثیر شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ کسب و کار که مطلع هستید؟ به گفته استاد شبکه‌های اجتماعی گری واینرچوک (Gary Vaynerchuk)، اکثر مشاغل در شبکه‌های اجتماعی روش اشتباهی را اتخاذ کرده‌اند. آن‌ها روی پلتفرمی مانند اینستاگرام می‌روند و صرفاً محتوای خود تبلیغی تولید می‌کنند (گری اینها را «قلاب‌های درست» می‌نامد.) 

کاری که باید انجام دهند این است که ابتدا با مخاطبان خود درگیر شوند و با آنها ارتباط بگیرند (در اصطلاح jab) و فقط «قلاب درست» را در زمان درست نشان دهند. کسب‌وکارها خیلی بیشتر باید با مخاطبین ارتباط بگیرند و قبل از فروش، محتوای ارزشمند و مفیدی ارائه دهند.

مثلاً اگر صاحب یک رستوران ایتالیایی هستید، می‌توانید یک ریلز اینستاگرامی در مورد چگونگی پخت پاستا پنه معروف خود به اشتراک بگذارید. در مقایسه با یک جمله معمولی مثل «امروز برای یک غذای خوشمزه ایتالیایی بهمون سر بزن!»، احتمال بیشتری وجود دارد که این ویدیو به اشتراک گذاشته شود و به افرادی برسد که حتی از وجود رستوران شما اطلاعی نداشتند!

نگران این هستید که مشتریان دستور پخت شما را یاد بگیرند و احتمالاً دیگر هرگز از آن بازدید نکنند؟ اصلاً نگران نباشید!

سرآشپزهای معروف همیشه دستور‌العمل‌های خود را به اشتراک می‌گذارند. از نظر تئوری می‌توانید هر چیزی را که گوردون رمزی (سرآشپز معروف) خلق کرده بپزید، اما به هر حال اگر بتوانید حتماً به یکی از رستوران‌های او می‌روید.

در Ahrefs ما سعی می‌کنیم تا حد امکان محتوای jab ایجاد کنیم. ما در توییتر هم فعال هستیم و اغلب نکات سئو و بازاریابی دیجیتال را بدون هیچ لینکی ارسال می‌کنیم:

از فرمول Problem-Agitate-Solve (PAS) (مشکل – برانگیختگی – حل کردن) برای نوشتن یک مقدمه پست وبلاگ استفاده کنید.

برویم ببینیم چگونه:

  1. یک مشکل را شناسایی کنید.
  2. باتمرکز روی مشکل، آن را برانگیخته کنید.
  3. قول بدهید یک راه‌حل پیدا می‌کنید.

— Ahrefs (@ahrefs) 13 مه 2020

یا مثلاً این پست لینکدین ماست:

13 روش برای تبلیغ کسب و کار شما

بهترین قسمت کجاست؟ این تعامل‌ها از ابتدا ایجاد نشده‌اند. آنها از محتوای موجود ما تغییر کاربری داده‌اند. هیچ چیزی را دور نمی‌ریزیم؛ هر محتوایی که تولید می‌کنیم کار مخصوصی برای ما انجام می‌دهد.

سخن نهایی

روش‌های گفته شده در بالا عمدتاً رایگان هستند. اما فراموش نکنید: اگر بودجه دارید، همیشه می‌توانید ترافیک پولی از گوگل، فیس‌بوک و هر جای دیگر بخرید. این معمولاً سریع‌ترین راه برای شروع و دیدن نتایج است. از دیگر روش‍های کم هزینه تبلیغ کسب و کارتان طراحی سایت و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

منابع:

وبسایت Ahref

دانش متخصصین تکنویک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *