15 روش برای بهبود تعامل توییتر

زمان مطالعه: 12 دقیقه چگونه تعامل توییتر را بالا ببریم؟ بیایید با مثالی شروع کنیم! تصور کنید هنگام سخنرانی در اتاقی پر از جمعیت ایستاده‌اید. حالا به خاطر داشته باشید، این یکی از بهترین سخنرانی‌هایی است که تا به حال انجام داده‌اید. مملو از ایده‌های خلاقانه و اطلاعات مفیدی که می‌دانید مخاطبان دوست خواهند داشت. تنها مشکل این است

15 روش برای بهبود تعامل توییتر
زمان مطالعه: 12 دقیقه

چگونه تعامل توییتر را بالا ببریم؟ بیایید با مثالی شروع کنیم! تصور کنید هنگام سخنرانی در اتاقی پر از جمعیت ایستاده‌اید. حالا به خاطر داشته باشید، این یکی از بهترین سخنرانی‌هایی است که تا به حال انجام داده‌اید. مملو از ایده‌های خلاقانه و اطلاعات مفیدی که می‌دانید مخاطبان دوست خواهند داشت. تنها مشکل این است که … هیچ کس در اتاق به شما گوش نمی‌دهد!

حالا تصور کنید در حال انتشار محتوا در توییتر هستید. این بهترین محتوایی است که تا به حال تولید کرده‌اید. به جز اینکه هیچ کس روی لینکی که گذاشته‌اید کلیک نمی‌کند یا حتی به خود زحمت دیدن تصاویری که برای آن طراحی کرده‌اید را نمی‌دهد.

این همان چیزی است که دنیای بازاریابی محتوا دوست دارد آن را «تعامل» بنامد. وقتی صحبت از استفاده از توییتر به میان می‌آید، وظیفه شما این است که تعامل را با هر محتوایی که ارسال می‌کنید به حداکثر برسانید. اما چگونه؟

در این مقاله به روش‌هایی برای بهبود تعامل در توییتر می‌پردازیم.

روش‌های بهبود تعامل در توییتر

 1. از تصویر برای افزایش 150 درصدی ریتوییت‌ها استفاده کنید

برای اینکه مخاطبان با پست‌های شما درگیر شوند و روی محتوای شما کلیک کنند، باید در واقع آنچه را که شما پست می‌کنید ببینند. یکی از بهترین راه‌ها برای برجسته کردن محتوای خود، اضافه کردن یک تصویر است.

بافر دریافته که اشتراک گذاری تصاویر در توییتر ریتوییت‌ها را تا 150% افزایش می‌دهد. گنجاندن یک تصویر بزرگ با خلاصه‌ای کوتاه از متن در توییتر از نظر بصری جذاب‌تر از یک پست متنی است.

در واقع تحقیقات نشان می‌دهد که کاربران به هنگام دیدن یک تصویر، ۵ برابر بیشتر درگیر می‌شوند.

برای 35% ریتوییت بیشتر، در هر پست یک تصویر قرار دهید.

این تصاویر می‌توانند هر چیزی باشند، از عکس و اسکرین شات گرفته تا مینی اینفوگرافیک و نمودار.

اطمینان حاصل کنید که محتوای بصری شما مستقیماً با محتوایی که نوشته‌اید مرتبط است.

 1. از میم و GIF برای نمایش شخصیت خود استفاده کنید

به غیر از افزودن تصویر به توییت، می‌توانید هنگام انتشار محتوای خود در توییتر از میم‌ها و GIF استفاده کنید. این یک حالت سرگرم‌ کننده به پست ساده شما می‌افزاید و برای مخاطبان بسیار غیر قابل مقاومت خواهد بود که بتوانند از آن عبور کنند!

«GIF ها راهی عالی برای نشان دادن شخصیت برند شما، ترندی ماندن و بانمک بودن هستند». HeyOrca.

توییتر با تمام گزینه‌هایی  که در جعبه توییت برای شما قرار داده، افزودن GIF را آسان کرده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک GIF مناسب را از منوی کشویی انتخاب کنید یا یک ژانر خاص را در کادر جستجو، جستجو کنید.

صفحه ایجاد پست توییتر

میم ها و GIFها میان شرکت‌های برتر محبوبیت بسیار دارند. ما نیز اخیراً شروع به استفاده از میم‌ها و GIF‌ها در توییتر کرده‌ایم و متوجه شده‌ایم که لایک‌ها و ریتوییت‌های بسیار بیشتری نسبت به تصاویر معمولی دریافت می‌کنند.

 • به جای میم‌های اینترنتی، از تصاویر واقعی کارمندان برای نشان دادن نگاه واقعی به داخل شرکت استفاده کنید. چرا که احساس شخصی بودن می‌دهد و به ساختن داستان پشت برند شما کمک می‌کند.
 • گیف‌ها روشی عالی برای تبلیغ پیشنهادات و رویدادهای ویژه هستند.
 • میم‌ها و گیف‌ها به شما کمک می‌کنند با طرفداران و دنبال‌ کنندگان خود به روشی جدید ارتباط برقرار کنید، زیرا گاهی اوقات احساسات را بسیار بهتر از متن یا عکس یا حتی ویدیو منتقل می‌کنند.
 • از اندازه صحیح برای GIF ها و میم‌ها استفاده کنید و فراموش نکنید که یک عنوان خوب هم اضافه کنید.
 1. برای تعامل با دنبال کنندگان نظرسنجی ایجاد کنید

افراد اغلب مایلند نظر خود را با شما د میان بگذارند – و این به ویژه در شبکه‌های اجتماعی صادق است. نظرسنجی‌های توییتر راهی عالی برای جذب فالوور و به دست آوردن اطلاعات ارزشمند در مورد پایگاه مشتریان شما هستند. همچنین به دنبال کنندگان شما نشان می‌دهد که به نظرات آنها اهمیت می‌دهید که به نوبه خود به ایجاد اعتماد و وفاداری کمک کرده و هویت و شهرت برند شما را بیشتر تقویت می‌کند.

برای ایجاد نظرسنجی توییتر:

 • توییتر خود را باز کنید و روی دکمه Tweet در نوار ناوبری بالا کلیک کنید.
 • روی نماد Add poll واقع در گوشه پایین سمت چپ کلیک کنید.
 • سوال نظرسنجی خود را در کادر نوشتن اصلی تایپ کنید.
 • اولین گزینه نظرسنجی خود را در کادر انتخاب 1 و سپس گزینه دوم نظرسنجی خود را در کادر انتخاب 2 قرار دهید.
 • برای افزودن گزینه‌های بیشتر به نظرسنجی خود، روی + کلیک کنید. در هر نظرسنجی می‌توانید حداکثر چهار گزینه داشته باشید.
 • یک نظرسنجی به طور خودکار به مدت 1 روز اجرا می‌شود. می‌توانید با کلیک روی ۱ روز و تنظیم روز، ساعت و دقیقه، مدت نظرسنجی خود را تغییر دهید. حداقل زمان برای نظرسنجی 5 دقیقه و حداکثر 7 روز است.
 • برای ارسال نظرسنجی روی توییت کلیک کنید.
15 روش برای بهبود تعامل توییتر
 • سوالات نظرسنجی خود را کوتاه و شیرین نگه دارید. وقتی نظرسنجی خود را ساده نگه دارید، مخاطبان شما به احتمال زیاد پاسخ خواهند داد.
 • به طور کلی در مورد خدمات، محصولات و نام تجاری خود سؤال بپرسید. مطمئن شوید که هر از چند گاهی در یک نظرسنجی سرگرم کننده در توییتر از ترکیبی از بحث اداری یا رنگی که برای پست بعدی وبلاگ خود استفاده کنید، بهره بگیرید.
 • فهرستی از سوالات احتمالی نظرسنجی توییتر را ذخیره کنید و هر هفته یک نظرسنجی جدید برای ثبات ارسال کنید.
 1. برای تبلیغ برند خود در چت‌های توییتر شرکت کنید

یک راه عالی برای ایجاد تعامل برای برند شما، برقراری ارتباط با افرادی است که به محصولات یا موضوعات مشابه علاقه‌مند هستند. به جای ارسال توییت یا دایرکت، می‌توانید با استفاده از چت توییتر مکالمه داشته باشید.

چت توییتر چیست؟ یک مکالمه حول یک هشتگ منحصر به فرد است. این هشتگ به شما امکان می‌دهد بحث را دنبال کرده و در آن شرکت کنید. چت‌های توییتر معمولاً تکراری و در موضوعات خاص هستند تا به طور منظم افراد با این علایق را به هم متصل کنند.

شرکت در چت‌های توییتر به شما این امکان را می‌دهد که با صدها کاربر مختلف مکالمه زنده داشته باشید و در عین حال تخصص خود را ارتقا دهید و قدرت خود را در مورد یک موضوع ایجاد کنید. برای یافتن چت‌های توییتری مرتبط با برند خود، به دنبال هشتگ‌های مرتبط باشید. از آنجا، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به مکالمه در حال وقوع بپیوندید و هشتگ را اضافه کنید.

هدف از پیوستن به چت‌های توییتر این است که کاربران توییتر که هنوز بخشی از پایگاه فالوور شما نیستند، به برند شما علاقه مند شوند.

 • 67 درصد از کاربران توییتر به مراتب بیشتر از برندهایی که در توییتر دنبال می‌کنند، خرید می‌کنند.
 • چت توییتری را انتخاب کنید که برای شرکت مرتبط و مفید باشد.
 • به برندهای پیشرو در صنعت خود نگاه کنید و با آنها تماس بگیرید تا به شما کمک کنند شبکه خود را گسترش دهید.
میزبان چت توییتر برای دستیابی به مخاطبان بیشتر شوید
 1. میزبان چت توییتر برای دستیابی به مخاطبان بیشتر شوید

پس از شرکت در چت‌های توییتر، می‌توانید انتخاب کنید که میزبان چت باشید. در اینجا چند نکته کلیدی از Buffer وجود دارد که باید قبل از ورود به چت توییتر خود به خاطر داشته باشید:

 • در مورد یک هشتگ واضح و مختصر تصمیم بگیرید که نشان دهنده برند شما باشد.
 • روز و زمانی را انتخاب کنید که بتوانید به طور مداوم چت‌های توییتری را برگزار کنید.
 • یک موضوع انتخاب و سوالات مناسب برای آن مطرح کنید.
 • چت خود را از طریق توییتر برنامه ریزی و تبلیغ کنید.
 • مطمئن شوید که موضوعی را انتخاب می‌کنید که با مخاطبان شما مرتبط باشد. اگر یک بازاریاب محتوا هستید، موضوعی را انتخاب کنید که مربوط به شبکه‌های اجتماعی، سئو، بازاریابی یا موارد مشابه باشد.

قبل از شروع چت از همه بخواهید خودشان را معرفی کنند و بگویند از کجا توییت می‌کنند. تعامل با شرکت کنندگان مهم‌ترین بخش میزبانی یک چت توییتر است. پس از پرسیدن هر سوال، به چند پاسخ پاسخ دهید تا در حلقه باقی بمانید.

 1. برای تقویت بهترین محتوای خود، توییت‌ها را پین کنید

آیا توییت فوق‌العاده‌ای دارید که می‌خواهید همه دنبال ‌کنندگانتان ببینند؟ می‌توانید توییت‌هایی را به نمایه خود پین کنید که تا زمانی که پین را حذف نکنید، در بالای صفحه شما باقی می‌مانند.

این یک تاکتیک ساده با نتایج بزرگ برای افزایش تعامل است. فقط توییتی را که می‌خواهید پین شود انتخاب کنید، روی نماد «…» کلیک کنید و سپس روی پین کردن صفحه نمایه خود کلیک کنید.

 • توییتی را که دارای تصویری چشم نواز است پین کنید تا ریتوییت‌ها را تا 35 درصد افزایش دهید.
 • یک توییت پین شده شبیه به یک تبلیغ است، با این تفاوت که شما مجبور نیستید برای آن هزینه بپردازید. با داشتن یک فراخوان قوی از این آگهی رایگان بهره ببرید.
 • یک URL در توییت پین شده خود بگنجانید تا 86 درصد تعامل بیشتری دریافت کنید.
 1. از تصاویر مستقل برای به اشتراک گذاری اطلاعات استفاده کنید

در حال حاضر همه ما می‌دانیم که استفاده از تصاویر در توییت‌ها باعث افزایش تعامل می‌شود، اما یک تصویر بدون لینک چطور؟

ما این نظریه را در صفحه توییتر CoSchedule آزمایش کردیم و متوجه شدیم که در واقع تأثیر مثبتی دارد! نه هر تصویر تصادفی، بلکه یک گرافیک مستقل.

یک گرافیک مستقل تصویری است که به تنهایی اطلاعات مفیدی را بدون نیاز به لینک به چیزی ارائه می‌دهد. برای گرافیک‌های مستقل خود، نکاتی از اطلاعات و نقل قول‌هایی از بازاریابان معروف ارائه می‌کنیم. تحقیقات نشان می‌دهد که ارسال یک گرافیک مستقل با یک نقل قول، ریتوییت‌ها را 19٪ افزایش می‌دهد.

 • از یک تصویر گرافیکی با متن استفاده کنید که اطلاعات سریعی را به دنبال کنندگان شما می‌دهد.
 • اطلاعات کوچکی را از پست‌های وبلاگ خود بگیرید تا در گرافیک مستقل خود قرار دهید.
 • از ابزارهایی مانند Canva برای ایجاد یک گرافیک مستقل استفاده کنید.
15 روش برای بهبود تعامل توییتر
 1. گوش دادن اجتماعی به ایجاد وفاداری کمک می‌کند

تحقیقات نشان می‌دهد که احساسات مشتری با گذشت زمان دائمی می‌شود. بابا شیو، استاد بازاریابی در دانشکده تحصیلات تکمیلی بازرگانی استنفورد می‌گوید: «بهتر است یک مداخله مؤثر تا حد امکان نزدیک به تجربه باشد».

هنگامی که کاربران به پست‌های شما در توییتر پاسخ می‌دهند یا نام کسب و کار شما را ذکر می‌کنند، سریع پاسخ دهید. اگر این کار را نکنید، به نظر می‌رسد که در صفحه توییتر خود چندان فعال نیستید  یا اصلاً اهمیتی نمی‌دهید. مشخص شده که 72٪ از افرادی که در توییتر شکایت می‌کنند انتظار دارند ظرف یک ساعت پاسخ دریافت کنند، بنابراین اولویت شما این باشد که در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ دهید.

تیم ما از برنامه Mention برای پاسخ سریع و کارآمد به دنبال کنندگان خود استفاده می‌کند. این پلتفرم چندین بار در طول روز توسط تیم ما نظارت می‌شود تا مطمئن شویم که به تک تک افراد به سرعت پاسخ داده می‌شود. بسیاری از دنبال کنندگان ما سوالاتی دارند که نیاز به پاسخ فوری دارند، بنابراین مهم است که برای حل این مشکل با آنها تماس بگیرید. یا اینکه صرفاً از فالوورهای خود برای به اشتراک گذاری محتوای خود تشکر کنید.

 • اگر فالوورهای شما بدانند که شما آنها را می‌خوانید و به شیوه‌ای مفید به آنها پاسخ می‌دهید، احتمال ارسال نظرات بسیار بیشتر خواهد شد.
 • هنگام پاسخ دادن از نام کوچک استفاده کنید. خطاب قرار دادن فالوورهای خود به این شکل باعث می‌شود که آنها احساس قدردانی بیشتری داشته باشند؛ البته ناگفته نماند که مردم دوست دارند منشن شوند. حرکات کوچکی مانند این به ایجاد وفاداری کمک می‌کند.
 • اگر فوراً پاسخ دهید، این احتمال وجود دارد که مکالمه ادامه یابد زیرا ممکن است هنوز در صفحه شما باشند.
 1. محتوایی برای افزایش ترافیک انتخاب کنید

آیا شما فقط محتوای خود را توییت می‌کنید؟ اشتراک‌ گذاری محتوای دیگران یکی از بهترین راه‌ها برای نشان دادن این است که شما فقط به خودتان فکر نمی‌کنید و به اندازه کافی برای کار دیگران ارزش قائل هستید تا آن را در فید توییتر خود به اشتراک بگذارید. اگر می‌توانید محتوا تولید کنید، قادر به مدیریت آن هم هستید.

در CoSchedule، ما محتوای خود را با ابزار افزونه Chrome خود برای تنظیم سریع که می‌توان از قبل برنامه‌ریزی کرد، تنظیم می‌کنیم.

مدیریت محتوا به دلایلی یک تاکتیک شناخته شده است، زیرا جواب می‌دهد. بیش از 50 درصد از بازاریابانی که محتوا را مدیریت می‌کنند، گفته‌اند که این روش دیده شدن برند، رهبری فکر، سئو، ترافیک وب و تعامل خریدار را افزایش داده است. دفعه بعد که در توییتر پست می‌کنید، چند قطعه انتخاب شده را با محتوای معمول خود ترکیب کنید تا تعامل بین فالوورهای خود را افزایش دهید.

 • بهترین محتوا، محتوایی است که از آن لذت می‌برید، محتوایی که مخاطبان شما به اشتراک می‌گذارند و درباره آن صحبت می کنند، محتوایی که واقعا مفید است.
 • با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید. شما قرار است محتوا را توسط رهبران صنعت خود به اشتراک بگذارید و درها را برای برقراری ارتباط با آنها باز کنید.
 • محتوای انتخاب شده خود را از قبل برای ثبات برنامه ریزی کنید.
15 روش برای بهبود تعامل توییتر
 1. از هشتگ برای دو برابر شدن تعامل استفاده کنید

توییتر هشتگ (#) را اختراع نکرد، اما مطمئناً آن را میان همه محبوب کرد.

ثابت شده است که هشتگ‌ها نرخ تعامل شما را دو برابر می‌کنند و به کاربران کمک می‌کنند تا به راحتی یک موضوع یا روند را در توییتر جستجو کنند. آنها یک راه عالی برای پیوستن به مکالمه‌ای هستند که از قبل در جریان است. همچنین می‌توانید یک مکالمه را سازماندهی کنید، درست مانند چت توییتر.

هشتگ‌ها موضوع محتوای شما را شناسایی می‌کنند و کاربران توییتر هنگام جستجوی موضوعات مشابه، راحت‌تر به صفحه شما برخورد می‌کنند. به همین دلیل، استفاده از هشتگ ها روشی باورنکردنی برای افزایش تعامل در بین فالوورها و غیر دنبال کنندگان است، زیرا محتوای خود را بیشتر قابل مشاهده می‌کنید.

 • یک هشتگ خوب به یاد ماندنی، منحصر به فرد و مرتبط با محتوای شماست.
 • سعی کنید در هر پست بیش از دو هشتگ استفاده نکنید.
 • همیشه هنگام شرکت یا میزبانی یک چت توییتر از هشتگ استفاده کنید.
 1. از ویدیو برای افزایش 28 درصدی تعامل استفاده کنید

با اینکه تصاویر عملکرد بهتری نسبت به متن دارند، کاربران توییتر عاشق ویدیو هستند. 82٪ از کاربران محتوای ویدیویی را در توییتر تماشا می‌کنند؛ این یک عدد بزرگ است! سایمون راجرز دریافت که افزودن یک ویدیو به توییت شما 28 درصد تعامل را افزایش می‌دهد.

15 روش برای بهبود تعامل توییتر
 • شما 10 ثانیه فرصت دارید تا فالوورهای خود را جلب کنید. طبق تحقیقات Visible Measures، 20 درصد از بینندگان شما در عرض 10 ثانیه یا کمتر از یک ویدیو رد می‌شوند.
 • با استفاده از ویدئو به فالوورهای خود در مورد برند خود اطلاع رسانی کنید. افزودن نکته هفتگی به صفحه خود راهی مطمئن برای تعامل با فالوورهای جدید است.
 • همکاران خود را در ویدیوهای توییتر بگنجانید تا به دنبال کنندگان خود یک حس شخصی بدهید.
 1. از تبلیغات توییتر برای رسیدن به نرخ کلیک بالاتر استفاده کنید

اگر به دنبال راهی سریع و تضمینی برای افزایش تعامل توییتر هستید، تبلیغات توییتر چیزی است که باید به دنبال آن باشید، به خصوص اگر دنبال کنندگان زیادی برای تعامل ندارید.

برای انجام تبلیغات توییتر باید با سایت‌های واسطه پرداخت بین المللی در ارتباط باشید؛ چون امکان پرداخت مستقیم در ایران وجود ندارد.

تعداد فالوورهای توییتر شما کم است؟ اجرای تبلیغات توییتر را امتحان کنید.

مطالعات جدید نشان داده که تبلیغات توییتر به طور مداوم نرخ کلیک بالاتری را ارائه می‌دهند (حتی بالاتر از تبلیغات فیس بوک).

 • با انتخاب کمپین تبلیغاتی توییتر متناسب با اهداف برندتان، از قبل برنامه ریزی کنید.
 • از هدف گذاری علاقه و کلمات کلیدی برای هدف قرار دادن مخاطبان مناسب برای رسیدن به بهترین نتایج استفاده کنید.
 • تصاویر بصری جذابی برای تبلیغات توییتر خود ایجاد کنید تا به افراد بیشتری دسترسی داشته باشید و تعامل را افزایش دهید.
در بهترین زمان توییت کنید
 1. در بهترین زمان توییت کنید

تعداد افرادی که با آنها ارتباط برقرار می‌کنید به طور مستقیم با فالوورهایی که توییت‌های شما را مشاهده می‌کنند مرتبط است. برای به حداکثر رساندن تعامل، باید در بهترین زمان ممکن پست ارسال کنید.

پس از انجام برخی تحقیقات بر روی 10 مطالعه مختلف در مورد بهترین زمان برای ارسال پست در شبکه‌های اجتماعی، مطالعات چند زمان مختلف را نشان می‌دهند که میزان تعامل هر توییت را کمی بیشتر می‌کند:

 • چهارشنبه‌ها ساعت 12 شب و ساعت 5-6 بعد از ظهر
 • دوشنبه‌ها تا جمعه‌ها ساعت 12-15 و ساعت 5 بعد از ظهر
 • هر روز هفته از 2 تا 3 بامداد، 6 تا 7 صبح و 9 تا 10 بعد از ظهر

از این زمان‌ها به عنوان یک راهنما استفاده کنید. زمان‌های مختلف را آزمایش کنید تا متوجه شوید که چه زمانی مخاطبان شما بیشترین فعالیت را در توییتر دارند. همچنین می‌توانید Twitter Analytics را بررسی کنید تا ببینید چه زمانی مخاطبان خاص شما بیشتر فعال هستند.

 1. از کارت‌های توییتر برای هدایت ترافیک به وب سایت خود استفاده کنید

ممکن است بپرسید کارت توییتر چیست؟ کارت‌های توییتر به شما این امکان را می‌دهند که از محدودیت 140 کاراکتری فراتر رفته و اشکال مختلف رسانه را به آن متصل کنید. به گفته فوربس، آنها از طریق تصاویر، اطلاعات محصول، ویدیوها و سایر محتوای گسترده، توجه بصری را افزایش می‌دهند. تنها کاری که برای شروع استفاده از این ویژگی باید انجام دهید این است که چند خط کد به سایت خود اضافه کنید.

هفت کارت توییتر مجزا برای انتخاب وجود دارد:

 • کارت‌های گالری حاوی تعدادی تصویر
 • کارت تک عکس
 • کارت‌های خلاصه که به شما امکان می‌دهد لینکی با اطلاعات بیشتر ارسال کنید
 • کارت‌های خلاصه با تصاویر
 • کارت‌های برنامه
 • کارت‌های پخش کننده که فیلم به نمایش می‌گذارد
 • کارت‌های محصول

در زیر نمونه‌ای از کارت خلاصه را می‌بینید که شامل عنوان، توضیحات، تصویر کوچک، اشاره به حساب توییتر و لینک مستقیم به محتوا است.

بافر
 • انواع مختلف کارت‌ها را تست کنید. هر سایتی متفاوت است و تجزیه و تحلیل کارت توییتر به شما کمک می‌کند بفهمید کدام کارت‌ها بیشترین تعامل را با محتوای شما دارند.
 • با اینفلوئنسرها درگیر شوید. تجزیه و تحلیل کارت توییتر این امکان را فراهم می‌کند که مشخص شود چه کسی محتوای شما را با بیشترین سرعت به اشتراک می‌گذارد؛ مطمئن شوید که با این حساب‌ها تعامل دارید تا تعامل بیشتر را ارتقا دهید!
 • چند خط HTML به صفحه وب خود اضافه کنید. کاربرانی که محتوای شما را توییت می‌کنند، یک «کارت» به توییت اضافه می‌کنند که برای همه دنبال‌کنندگانشان قابل مشاهده است.

 1. از اموجی برای افزایش 57 درصد تعامل استفاده کنید

به جای داشتن یک بلوک متنی ساده، متن را با شکلک تزئین کنید. اموجی‌ها عنصر خاصی از بازیگوشی را نشان می دهند که به برند شما کمی شخصیت می‌بخشد. در واقع، آمار نشان می‌دهد که استفاده از شکلک‌ها باعث افزایش اشتراک گذاری و نرخ نظردهی در پست‌های شما می‌شود. به عنوان مثال، پست‌های فیس بوک با شکلک 57 درصد لایک بیشتری دریافت می‌کنند.

tweets
 • در هر توییت یک یا دو شکلک بگذارید. «اموجی‌ها را به ‌عنوان بهترین ابزار آسانسوری برای کسب ‌و کار خود در نظر بگیرید: شما یک یا دو نماد دارید تا به مردم بفهمانید که با هر توییت دقیقاً چه ارزشی برای آنها به ارمغان می‌آورید».
 • هنگام پاسخ دادن به فالوورهای خود از شکلک‌ها استفاده کنید تا حس شخصی بدهید و قدردانی خود را نشان دهید.
 • بر بخش‌های خاصی از توییت خود با یک شکلک مرتبط تأکید کنید تا تعامل بیشتر شود.

سخن آخر

تجزیه و تحلیل نرخ تعامل به شما این امکان را می‌دهد تا ببینید که برند شما چه میزان تاثیری بر مخاطبان شما می‌گذارد. به تعامل به عنوان پله‌ای نگاه کنید که فالوورها را به دیدن وب سایت شما، مشترک شدن در خبرنامه‌ها و خرید محصول سوق می‌دهد. در این مقاله به 15 روش افزایش تعامل در توییتر اشاره کردیم. امیدواریم برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

شما عزیزان می‌توانید برای بهره گیری از خدمات دیجیتال مارکتینگ تکنویک از سایت ما بازدید کنید یا با مشاوران ما تماس بگیرید. همچنین برای تعرفه‌های مدیریت شبکه‌های اجتماعی کلیک کنید. شما را در این مسیر به خوبی راهنمایی می‌کنیم.

منابع:

تیم تکنویک
وبسایت coschedule

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *