32 مورد از بهترین ابزارهای سئو برای نظارت (2024)

زمان مطالعه: 14 دقیقه هیچ چیزی شبیه یک به‌روزرسانی ناگهانی الگوریتم گوگل شما را دچار سردرگمی و نگرانی نمی‌کند! به نظر می‌رسد که موتورهای جستجو مانند گوگل منتظر هستند تا شما همه کارها و برنامه‌ریزی‌های خود را بکنید تا به‌روز‌رسانی را منتشر کند و همه تلاش‌های شما را در جا نابود کند! افزون بر این، هنوز مقداری محرمانگی در

32 مورد از بهترین ابزارهای سئو برای نظارت (2024)
زمان مطالعه: 14 دقیقه

هیچ چیزی شبیه یک به‌روزرسانی ناگهانی الگوریتم گوگل شما را دچار سردرگمی و نگرانی نمی‌کند! به نظر می‌رسد که موتورهای جستجو مانند گوگل منتظر هستند تا شما همه کارها و برنامه‌ریزی‌های خود را بکنید تا به‌روز‌رسانی را منتشر کند و همه تلاش‌های شما را در جا نابود کند!

افزون بر این، هنوز مقداری محرمانگی در پس چگونگی ارزیابی وب‌سایت‌ها توسط Google و تعیین اینکه کدام سایت‌ها در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERPs) برای جستارهای مختلف ظاهر می‌شوند، وجود دارد.

خبر خوب این است که ابزارهای متعددی برای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) وجود دارد؛ برخی رایگان و برخی پولی هستند. این ابزارها می‌توانند به شما کمک کنند تا وب‌سایت خود را همانطور که موتورهای جستجوگر مانند Google می‌بینند مشاهده کنید. به این ترتیب، می‌توانید رتبه و ارتباط خود را برای کلمات کلیدی هدف بهبود بخشید.

توجه داشته باشید: برخی از ابزارهای رایگان طرح‌های پولی هم دارند و برخی از ابزارهای پولی نیز طرح‌های رایگان ارائه می‌دهند. بنابراین، توصیه می‌کنیم صفحات قیمت‌گذاری ابزارهایی را که بیشتر به آن‌ها علاقه دارید، بررسی کنید تا تعیین کنید کدام طرح برای نیازها و اهداف شما ایده‌آل است.

بهترین ابزارهای سئو

 1. وب سایت HubSpot Grader
 2. کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console)
 3. تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل (Google Analytics)
 4. گزارش کارت سئو رایگان توسط Singularity Digital (The Free SEO Report Card)
 5. Internet Marketing Ninjas
 6. وب مستر بینگ
 7. Google Trends
 8. سئولایزر
 9. SEOquake
 10. Seobility
 11. Check My Links
 12. BROWSEO
 13. CWVIQ
 14. نرم افزار بازاریابی سئو HubSpot
 15. Ahrefs
 16. SEMrush
 17. Sitechecker
 18. SEOptimer
 19. KWFinder
 20. GrowthBar
 21. Woorank
 22. BuzzStream
 23. Moz Pro
 24. Linkody
 25. Screaming Frog SEO Spider
 26. Remove’em
 27. AnswerThePublic
 28. Keyword Hero
 29. SpyFu
 30. Seomator
 31. ContentKing
 32. SE Ranking

ابزارهای سئو رایگان

استفاده از این ابزارها رایگان است، اما ممکن است گزینه پولی هم داشته باشند که ویژگی های بیشتری دارد. ما برخی از بهترین ویژگی‌های هر ابزار را به اشتراک گذاشته‌ایم و همچنین نحوه استفاده از آنها را برای استراتژی سئوی خود عنوان کرده‌ایم.

 1. HubSpot Website Grader

HubSpot Website Grader

هدف بازاریابی ایجاد ترافیک و سرنخ‌های واجد شرایط از طریق وب سایت شرکت است. به همین دلیل است که ما به عنوان بازاریاب باید بدانیم که دقیقاً چه کاری می‌توانیم برای بهبود سئوی آن وب سایت انجام دهیم.

با Grader وب سایت HubSpot، به سادگی آدرس وب سایت خود را وارد کنید تا به طور خودکار یک کارت گزارش با جزئیات کافی در مورد تلاش‌های سئوی خود دریافت کنید. از آنجا، می‌توانید برای دوره سئو آکادمی HubSpot ثبت نام کنید که به شما یاد می‌دهد چگونه سئو وب سایت خود، تجربه کاربری (UX) و موارد دیگر را بهبود بخشید.

با Grader وب سایت HubSpot می‌توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 • عملکرد وب سایت: در عرض چند ثانیه در مورد عملکرد وب سایت خود بیاموزید و مشکلات عملکردی خاص را شناسایی کرده و بازخورد واضح و عملی در مورد نحوه رفع آنها دریافت کنید.
 • مشکلات خاص وب سایت را بهبود بخشید: به یک دوره پنج درسی آکادمی HubSpot درباره بهینه سازی وب سایت دسترسی پیدا کنید تا بتوانید نحوه بهبود مشکل بخش‌های خاص وب سایت خود را درک کنید.
 • بهینه سازی برای موبایل: کشف کنید که چگونه وب سایت خود را برای موبایل بهینه کنید.
 • افزایش امنیت وب: بیاموزید که چگونه می‌توانید بهترین شیوه‌های امنیت وب سایت را پیاده سازی کنید.
 • افزایش تجربه کاربری: UX وب سایت خود را شخصی سازی کنید تا تجربه‌ای لذت بخش برای کاربران ایجاد کنید.
 1. Google Search Console

Google Search Console

سرچ کنسول گوگل تعدادی ابزار در دسترس دارد که به شما کمک می‌کند در جستارهایی که مخاطبان هدف شما به دنبال آنها هستند، در SERP ظاهر شوید.

اگر صاحب یک کسب‌وکار یا یک سئوکار در تیم بازاریابی خود هستید، کنسول جستجو می‌تواند به شما کمک کند تا یک تحلیل اولیه سئو را از ابتدا انجام دهید یا استراتژی سئو موجود خود را با کلمات کلیدی جدید به‌روزرسانی کنید. سرچ کنسول گوگل وب سایت شما را کنترل، عیب یابی و بهینه سازی می‌کند — و برای استفاده از این ابزار نیازی به کدنویسی ندارید!

در ادامه چند نمونه از عناصر وب سایت را می‌بینیم که کنسول جستجوی گوگل در مورد آنها به شما آموزش می‌دهد و به شما در بهینه سازی کمک می‌کند:

 • کلمات کلیدی: در مورد کلمات کلیدی که صفحات وب شما در حال حاضر برای آنها رتبه می‌گیرند اطلاعات کسب کنید.
 • خطاهای خزش: هر گونه خطای خزش را که در وب سایت شما وجود دارد شناسایی کنید.
 • واکنشگرایی روی تلفن همراه: درک کنید که وب سایت شما چقدر برای موبایل مناسب است و فرصت‌هایی را برای بهبود تجربه تلفن همراه برای کاربران خود ارائه دهید.
 • Google Index: ببینید چه تعداد از صفحات وب شما در گوگل ایندکس شده‌اند (اگر ایندکس نشده باشند، می‌توانید از ابزار بازرسی URL برای ارسال صفحه جهت ایندکس شدن استفاده کنید).
 • تجزیه و تحلیل و معیارها: معیارهای مرتبط با وب سایت که برای شما مهم هستند، مانند کلیک‌ها، ایمپرشن‌ها، میانگین نرخ کلیک (CTR) و موقعیت متوسط.
 1. Google Analytics

. Google Analytics

اگرچه Google Analytics یک نسخه پولی دارد، اما نسخه رایگان این محصول می‌تواند به شما در مدیریت سئوی وب‌سایت‌تان کمک کند – این امر خصوصاً در صورتی صادق است که Google Analytics را با سرچ کنسول گوگل مرتبط کنید. با انجام این کار، تمام داده‌های سئوی وب‌سایت شما در مرکز قرار می‌گیرند و جمع‌آوری می‌شوند و می‌توانید از جستارها برای شناسایی زمینه‌های بهبود با کلمات کلیدی و عباراتی که می‌خواهید وب‌سایت و صفحات وب‌تان برای آنها رتبه‌بندی شوند، استفاده کنید.

موارد دیگر استفاده نسخه رایگان Google Analytics به شرح زیر هستند:

 • فیلتر کردن ترافیک ارجاعی: از شر ترافیکی که پتانسیل خراب کردن گزارش های سئو را دارد خلاص شوید، مانند ترافیک جعلی.
 • مقایسه ترافیک وب سایت ارگانیک با غیر ارگانیک: بدانید بازدیدکنندگان شما از کجا می‌آیند و آن کانال‌ها را برای افزایش ترافیک بهینه سازی کنید.
 • تعیین معیارهای تعامل: از گزارش@های محتوای سایت برای تعیین معیارهای تعامل در هر صفحه وب، تعامل برای دایرکتوری‌ها و صفحات در وب سایت خود، معیارهای خروج از صفحه و همچنین کسب، رفتار و تبدیل صفحات فرود استفاده کنید.
 • ویژگی تبدیل‌های کمکی گزارش چند کانالی را مرور کنید: مشخص کنید کدام یک از کانال‌های شما منجر به بیشترین تبدیل و ارزش برای کسب و کار شما شده‌اند.
 1. گزارش کارت سئو رایگان توسط Singularity Digital (The Free SEO Report Card)

The Free SEO Report Card

کارت گزارش رایگان SEO توسط Singularity Digital به شما امکان می‌دهد وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید تا مشخص شود چگونه در مقابل رقبا قرار می‌گیرد.

در ازای آدرس ایمیل شما و چند داده دیگر، SEO Checker Card گزارشی را ارائه می‌دهد که شامل موارد زیر است:

 • امتیاز وب سایت: امتیازی از A+ تا F که قدرت کلی سئو سایت شما را رتبه بندی کرده و آن را در هر دسته تقسیم بندی می‌کند.
 • تجزیه و تحلیل رتبه: تصویری از رتبه بندی وب سایت شما در سراسر جهان.
 • لینک سازی: حساب دقیق تعداد وب سایت‌هایی که به سایت شما لینک می‌دهند و قدرت لینک دامنه شما.
 • تجزیه و تحلیل در سایت: نگاهی به میزان موفقیت شما در اجرای فاکتورهای سئوی داخل صفحه مانند سرفصل ها و تگ‌های alt.
 • دسترسی به وب سایت: اطلاعاتی در مورد استفاده پذیری تلفن همراه سایت شما و نحوه نمایش آن در دستگاه‌های مختلف.
 • توصیه‌های وب سایت: لیستی از توصیه‌ها برای بهبود سئوی وب سایت شما.
 1. Internet Marketing Ninjas

32 مورد از بهترین ابزارهای سئو برای نظارت (2024)

نینجاهای بازاریابی اینترنتی یک شرکت متمرکز بر SEO با ابزارهای رایگان متنوع است که می‌توانید از آنها برای مقایسه وب سایت خود با رقبا، بهینه سازی صفحات وب برای کلمات کلیدی خاص، تولید متا تگ‌ها و افزایش ترافیک ارگانیک برای وب سایت خود استفاده کنید.

در ادامه چند نمونه از ابزارهای سئوی رایگان این شرکت وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید:

 • ابزار لینک شکسته: لینک‌های شکسته و تغییر مسیرها را شناسایی کنید و از ویژگی خزش سایت برای ایجاد نقشه XML از وب سایت خود استفاده کنید.
 • متادیتای تصویر: تمام لینک‌های صفحه خود (خارجی، داخلی و غیره) را در صفحات وب خود مشاهده کنید تا ببینید چه چیزی خوب کار می‌کند و چه چیزی خراب است یا نیاز به به‌روزرسانی دارد.
 • ابزار بهینه سازی داخلی: از این ابزار برای ارزیابی محتوای صفحه وب، اطلاعات متا و لینک‌های داخلی خود بهره بگیرید.
 • مقایسه در کنار هم: سئوی صفحات وب خود را با صفحات وب رقیبان مقایسه کنید.
 • زمان بارگذاری صفحه: زمان بارگذاری صفحه و مدت زمانی که طول می‌کشد تا هر جزء یک صفحه وب به طور کامل نمایش داده شود را تجزیه و تحلیل کنید.
 1. وب مستر بینگ

Microsoft Bing Webmaster به شما امکان دسترسی به بسیاری از ابزارهایی را می‌دهد که یک دید کلی در مورد وب سایت شما ارائه می دهند؛ مانند ابزارهای گزارش دهی، تشخیصی و SEO. ابزارهای SEO که می‌توانید به صورت رایگان از آنها استفاده کنید این قدرت را دارند که به شما در تجزیه و تحلیل وب سایت، مدیریت بک لینک‌ها و بررسی کلمات کلیدی کمک کنند تا مطمئن شوید سایت شما برای جستجوی ارگانیک به خوبی بهینه شده است.

در ادامه به برخی از موارد دیگری اشاره می‌کنیم که می‌توانید با ابزارهای SEO Bing Webmaster انجام دهید:

 • پروفایل‌های بک لینک را مشاهده کنید: برای درک صفحات ارجاع دهنده، دامنه‌ها و لینک‌های لنگر درباره پروفایل بک لینک خود اطلاعات کسب کنید.
 • انجام تحقیق کلمات کلیدی: مشخص کنید که مخاطبان شما چه کلمات و عباراتی را جستجو می‌کنند و حجم جستجوی آن کلمات و عبارات کلیدی را هم تعیین کنید.
 • از ویژگی اسکن سایت استفاده کنید: وب سایت خود را خزش کرده و خطاهای فنی سئو را شناسایی کنید.
 • دریافت گزارش‌های سئو: هر گونه خطایی را که در وب سایت و صفحات سایت شما وجود دارد را بررسی کنید.
 1. Google Trends

Google Trends

ابزارهای سئو سنتی مانند مواردی که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم، برای انجام تحقیقات و ممیزی در زمانی که کسب و کار شما از قبل ایجاد شده است عالی هستند. اما اگر در حال راه اندازی یک کسب و کار جدید هستید و می‌خواهید بدانید که مردم در حال بررسی چه صنایع، موضوعات و ایده‌های محبوبی هستند، چطور؟ Google Trends مکانی عالی برای کشف پتانسیل‌های بکر است که می‌تواند یک چشم انداز بزرگ از کلمات کلیدی برای وب سایت شما ایجاد کند.

باید توجه داشته باشید که Google Trends جایی نیست که بتوانید داده‌های ریز و جزئی پیدا کنید. این ابزار زمانی بهترین عملکرد را دارد که از آن به عنوان قطب‌نما برای تعیین جهت استراتژی سئو خود استفاده می‌کنید و سپس این اطلاعات را با نرم افزار قوی‌تری مانند ابزار بازاریابی سئو HubSpot جفت می‌کنید.

چیزهایی که باید در Google Trends به دنبال آنها باشید عبارتند از:

 • روندها (ترندها): به دنبال روندها در کشورها یا مناطق خاصی از جهان باشید.
 • موضوعات محبوب: افراد محبوب و کلمات کلیدی طولانی مرتبط با آنها را پیدا کنید.
 • مقایسه‌ها: مقایسه روندها در طول زمان.
 1. Seolyzer

Seolyzer

Seolyzer یک ابزار رایگان خزش، تجزیه و تحلیل گزارش و سئو سایت است که به شما کمک می‌کند مشخص کنید که موتورهای جستجو مانند گوگل چگونه وب سایت شما را مشاهده می‌کنند. Seolyzer مواردی را که ربات‌های کرالر در فایل‌های گزارش سرور شما ایجاد می‌کنند، در حین مرور سایت شما برای شناسایی و ایجاد KPIهای سئو شما به دست می‌آورد. این ابزار همچنین کدهای خطا، تغییر مسیرها و عملکرد سرعت صفحه را شناسایی می‌کند.

علاوه بر این، Seolyzer می‌تواند در موارد زیر به شما کمک کند:

 • نظارت بر مسائل سئو: زمان پاسخگویی بد، پیام‌های خطا و حجم خزش را شناسایی کنید تا بتوانید قبل از آسیب جدی آنها را حل کنید.
 • KPIهای منحصربه‌فرد خود را مدیریت کنید: عملکرد صفحه، حجم خزیدن، کدهای وضعیت HTTP، صفحات فعال و جدید و واکنشگرا بودن دسکتاپ در مقابل تلفن همراه را تجزیه و تحلیل کنید.
 • صفحات وب را بخش بندی کنید: مشخص کنید صفحاتی که بیشترین میزان خزش را دارند کدامند.
 • مقایسه صفحات وب: ببینید گوگل چه چیزی را برای صفحاتی که برای نتیجه کسب و کار شما بسیار مهم هستند، مهم‌ترین می‌داند.
 • تاثیر سئو را اندازه گیری کنید: تاثیر اقدامات سئوی خود را به صورت صفحه به صفحه یا بر اساس دسته بندی صفحه درک کنید.
 1. SEOquake

SEOquake

SEOquake یک افزونه گوگل کروم است که به طور خودکار پارامترهای سئو صفحه وب را به سرعت و رایگان بررسی می‌کند. این شامل ممیزی‌های سئو داخلی، بررسی لینک‌های داخلی و خارجی، مقایسه URL و دامنه در لحظه و خروجی فایل داده می‌شود.

موارد دیگر استفاده SEOquake عبارتند از:

 • تجزیه و تحلیل لینک: با استفاده از ویژگی Link Examiner توضیح مفصلی از نحوه عملکرد همه لینک‌های خود – از جمله URL ها، متن لنگر و سایر انواع لینک‌ها – دریافت کنید.
 • روی معیارهای مهم تمرکز کنید: گزارش‌های این ابزار را به گونه‌ای تنظیم کنید که فقط پارامترها و معیارهایی را که برایتان مهم هستند نشان دهند.
 • سئوی وب سایت خود را بررسی کنید: هر گونه مشکل مرتبط با سئو که توسط موتورهای جستجو قابل یافتن است را شناسایی کنید.
 • یافته‌های خود را با صاحبان کسب و کار به اشتراک بگذارید: نتایج تجزیه و تحلیل SEO خود را به یک گزارش قابل تنظیم و اشتراک گذاری خروجی بگیرید.
 1. Seobility

32 مورد از بهترین ابزارهای سئو برای نظارت (2024)

Seobility یک ابزار رایگان جستجوگر سئو است. با استفاده از آن، می‌توانید سطح انطباق وب سایت خود را با دستورالعمل‌های سئو امروزی بیازمایید. به سادگی با وارد کردن URL خود، سایت شما تجزیه و تحلیل می‌شود و نکاتی در مورد اینکه چگونه می‌توانید وب سایت خود را بهتر بهینه کنید دریافت خواهید کرد.

علاوه بر بررسی دقیق سئوی وب سایت خود، به 1000 ممیزی صفحه فرعی، گزارش ایمیل و هشدارها و نظارت بر کلمات کلیدی دسترسی خواهید داشت.

در ادامه به برخی دیگر از مزایای استفاده از Seobility اشاره می‌کنیم:

 • ایرادات فنی را پیدا کنید: بهتر است برای بازگردانی ترافیک از دست رفته و جلوگیری از کاهش ترافیک در آینده، مشکلات سئوی صفحه را به سرعت حل کنید.
 • امتیازدهی دقیق سئو: به امتیاز SEO برسید که فاکتورهای مختلف وب سایت از جمله متا دیتا، کیفیت صفحه، ساختار لینک و موارد دیگر را در بر می‌گیرد.
 • تجزیه و تحلیل متا دیتا: مشکلات خاص سئو را با متادیتایی مانند عناوین/توضیحات متا، متا تگ‌ها و نام‌های دامنه یا URL های صفحه نامعتبر یا نادرست درک کنید.
 • فرصت‌های بهینه‌سازی: حوزه‌های بهبود سرعت و کیفیت صفحه خود (مرتبط با متن، محتوای تکراری، طراحی واکنش‌گرا و ویژگی‌های alt برای محتوا) را شناسایی کنید.
 • پیشنهادات ساختار لینک: بدانید که چگونه صفحه و ساختار لینک شما می‌تواند با دریافت داده‌های مربوط به هدرها، لینکهای داخلی و متن نادرست لنگر بهبود یابد.
 • رفع خطاهای سرور: خطاهای سرور خاص مربوط به هر گونه تغییر مسیر، هدر HTTP یا فایل‌های CSS و جاوا اسکریپت را شناسایی کنید.
 1. Check My Links

Check My Links

Check My Links یک افزونه Google Chrome است که می‌توانید از آن برای اطمینان از کارکرد لینک‌های خود در صفحات وب داخلی یا خارجی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر بخواهید عبارتی را در ویکی‌پدیا جستجو کنید «لینک‌های من» را بررسی کنید. در نهایت می‌تواند به شما بگوید تعداد لینک‌های آن صفحه ویکی‌پدیا در مجموع چقدر است و چه تعداد از آنها شکسته هستند.

این اطلاعات مفیدی است زیرا می‌توانید بلافاصله لینک‌های شکسته را اصلاح کنید (امیدواریم قبل از اینکه صفحه منتشر شود این کار را بکنید). Check My Links برای توسعه دهندگان، ویرایشگران محتوا و طراحان وب ایده‌آل است.

در ادامه به چند نمونه دیگر از آنچه Check My Links می‌تواند انجام دهد اشاره می‌کنیم:

 • لینک‌های شکسته را شناسایی کنید: هر لینک را در صفحات وب خود بررسی کرده و همه لینک‌های نامعتبر را شناسایی کنید.
 • مشکلات هایلایت کردن خودکار: لینک‌های خوب را به رنگ سبز و لینک‌های شکسته را به رنگ قرمز ببینید. این کار سرعت تشخیص را افزایش می‌دهد.
 • از لینک‌های شکسته برای تجزیه و تحلیل بیشتر خروجی بگیرید: همه لینک‌های بد خود را با یک کلیک در کلیپ بورد خود کپی کنید.
 1. BROWSEO

32 مورد از بهترین ابزارهای سئو برای نظارت (2024)

BROWSEO یک مرورگر سئو است که به شما این توانایی را می‌دهد تا صفحه وب خود را در قالبی محدود بررسی کنید و بتوانید UX و محتوای آن را تحلیل کنید و اطلاعاتی در مورد سئو آن به دست آورید. وقتی URL را وارد می‌کنید، خروجی بر روی HTML شما تأثیر می‌گذارد و می‌توانید ساختار صفحه، عبارات جستجوی بهینه شده و سایر عوامل مرتبط با سئو را درک کنید.

برخی از کارهایی که می‌توانید با BROWSEO انجام دهید عبارتند از:

 • مشاهده تعداد کلمات در صفحه: ترکیبی از بهترین عوامل برای طول کپی را در صفحات وب خود پیدا کنید.
 • تعداد لینک‌های داخلی و خارجی را در صفحه خود تعیین کنید: این به شما اجازه می‌دهد ببینید استراتژی لینک شما در هر صفحه چگونه کار می‌کند.
 • تمام اطلاعات متا خود را مشاهده کنید: برچسب‌های عنوان، متن جایگزین و توضیحات متا را مرور کنید.
 1. CWVIQ Alerts

32 مورد از بهترین ابزارهای سئو برای نظارت (2024)

CWVIQ یک سرویس اعلان ایمیل رایگان برای صاحبان وب سایت است تا بر سرعت سایت نظارت کنند و در صورت کندی صفحات، به سرعت مطلع شوند. سرعت صفحه و Core Web Vitals اجزای ضروری سئو هستند که با سرعت وب سایت بر رتبه‌ و تجربه کاربری شما تأثیر می‌گذارند. CWVIQ یک سرویس رایگان است که به طور معمول وب سایت شما را پینگ می‌کند تا سرعت بارگذاری و سایر معیارهای Core Web Vital را بررسی کند و در صورت مشاهده هر گونه مشکلی به شما هشدار دهد. CWVIQ همچنین خلاصه‌ای هفتگی از سرعت نظارت شده در طول هفته به همراه معیارهای CWV را برای مشترکین ارسال می‌کند.

نمونه‌هایی از کارهایی که می‌توانید با CWVIQ انجام دهید عبارتند از:

 • نظارت بر عملکرد وب سایت: گزارش‌های هفتگی و تجزیه و تحلیل سرعت صفحه و عملکرد وب را دریافت کنید.
 • بهینه سازی عملکرد Backend: عناصر وب سایت با عملکرد نامطلوب را شناسایی کنید تا بتوانید زمان بارگذاری و تجربه کاربر را بهبود بخشید.

ابزارهای سئوی پولی

در وهلع بعد، نگاهی به برخی از ابزارهای سئو پولی می‌اندازیم. (توجه داشته باشید که برخی از این ابزارها دارای دوره‌های آزمایشی رایگان هستند. برخی نیز طرح‌های کاملاً رایگان دارند، اما با محدودیت‌هایی از نظر انعطاف پذیری و سفارشی سازی.)

 1. نرم افزار بازاریابی سئو HubSpot

HubSpot

قیمت: 45 دلار در ماه برای طرح مبتدی، 800 دلار برای حرفه‌ای و 3200 دلار برای شرکتی.

HubSpot’s Marketing Hub یک نرم افزار بازاریابی SEO است که برای کمک به کسب اعتبار وب سایت شما موثر است. از آنجایی که این نرم افزار با صفحات فرود، صفحات وب و پست‌های وبلاگ HubSpot یکپارچه شده، هرگز هیچ فرصتی را برای بهینه سازی محتوای خود جهت بهبود ترافیک و نرخ تبدیل از دست نخواهید داد.

مهم نیست که اولین استراتژی محتوایی خود را ایجاد می‌کنید یا در همه موارد سئو متخصص هستید، نرم افزار بازاریابی سئو HubSpot به شما ابزارها و اعتماد به نفس لازم برای اخذ رتبه در SERP و بهبود عملکرد را می‌دهد.

نرم افزار بازاریابی HubSpot سئو را به هیچ چیز محدود نمی‌کند. این ابزار در ارتباط با موارد زیر کار می‌کند:

 • ایمیل: ایمیل‌های حرفه‌ای را با استفاده از طرح‌های مربوط با برند خود ارسال کنید.
 • اتوماسیون بازاریابی: کمپین‌های پویا برای مخاطبان تقسیم بندی شده ایجاد کنید.
 • مدیریت سرنخ (مشتریان بالقوه): سرنخ‌ها را در هر مرحله از فرآیند فروش دنبال کنید.
 • تجزیه و تحلیل: کمپین خود را برای شناسایی موفقیت و فرصت‌های بهبود مرور کنید.
 1. Ahrefs

Ahrefs

قیمت: آزمایشی هفت روزه برای 7 دلار، 99 دلار در ماه برای Lite، 179 دلار در ماه برای استاندارد، 399 دلار در ماه برای پیشرفته، 999 دلار در ماه برای آژانس‌ها

Ahrefs یک منبع سئو پیشرفته است که ویژگی‌های وب سایت شما را بررسی کرده و پروفایل‌های کلمات کلیدی، لینک‌ها و رتبه بندی ایجاد می‌کند تا به شما کمک کند در مورد محتوای خود تصمیمات بهتری بگیرید.

برخی از ویژگی‌های اصلی Ahrefs عبارتند از:

 • Site Explorer: عملکرد یک سری صفحات خاص در وب سایت شما را به شما نشان می‌دهد.
 • Content Explorer: به شما امکان می‌دهد صفحات وب خوب را تحت کلمات کلیدی و موضوعات خاص جستجو کنید.
 • Keywords Explorer: حجم جستجوی ماهانه و نرخ کلیک کلمات کلیدی خاص را بررسی می‌کند.
 • ممیزی سایت: بازارهای عمودی مشخص شده در دامنه شما را خزش کرده و تعدادی از مسائل فنی را در سطح صفحه آشکار می‌کند.
 1. SEMrush

 

32 مورد از بهترین ابزارهای سئو برای نظارت (2024)

قیمت: 119.95 دلار در ماه برای Pro، 229.95 دلار در ماه برای Guru، یا 449.95 دلار در ماه برای Business

SEMrush یک داشبورد فوق‌العاده است که عملکرد دامنه‌ها و صفحات خاص آنها را گزارش می‌دهد. SEMrush منابع متعددی دارد که یکی از آنها جعبه ابزار سئو  است.

Toolkit به شما امکان می‌دهد بهبود دیده شدن وب سایت را در طول زمان پیگیری کنید و همچنین بفهمید که برای کدام کلمات کلیدی رتبه گرفته، رتبه صفحه برای یک کلمه کلیدی چقدر است، حجم جستجوی ماهانه کلمه کلیدی چقدر است و موارد دیگر.

SEMrush همچنین به شما امکان می دهد:

 • ایجاد لینک: بک لینک‌های وب سایت‌های دیگر به سایت خود را بررسی کنید.
 • از ابزار Keyword Magic استفاده کنید: تمام کلمات کلیدی را که برای ایجاد یک استراتژی سئو موفقیت آمیز نیاز دارید، شناسایی کنید.
 • استراتژی‌های رقبای خود را ببینید: کلمات کلیدی پولی یا نسخه تبلیغاتی مورد استفاده در تبلیغات PPC رقابت خود را شناسایی کنید.
 • دریافت توصیه‌: بررسی کنید چگونه می‌شود با بهینه‌سازی محتوایتان، ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهید.
 1. Sitechecker

32 مورد از بهترین ابزارهای سئو برای نظارت (2024)

قیمت: آزمایشی 7 روزه; 49 دلار در ماه برای طرح اولیه؛ 149 دلار در ماه برای طرح استاندارد؛ 249 دلار در ماه برای طرح پریمیوم

Sitechecker یک راه‌حل جامع برای ممیزی سئو سایت با فرصت‌هایی برای افزایش ترافیک جستجوی ارگانیک است. Sitechecker برای نظارت خودکار عملکرد وب سایت شما و اطلاع رسانی به موقع در تشخیص خطا و جستجوی نقاط رشد استفاده می‌شود.

برخی از ویژگی‌های برتر که Sitechecker ارائه می‌دهد عبارتند از:

 • ممیزی سایت: انواع خطاهای سایت را با نرخ 150 صفحه در دقیقه ردیابی کنید. تنظیمات دقیق برای نظارت بر عملکرد وب سایت با اعلان خودکار در هنگام شناسایی مشکلات موجود است.
 • ردیابی رتبه: موقعیت کلمات کلیدی را برای جستارهای مشخص شده، در هر شبکه جستجوی انتخابی، در هر دستگاه و در یک منطقه مشخص ردیابی کنید. کار با نتایج و گزارش‌های روزانه به ایمیل هم راحت است.
 • ردیابی بک لینک: تغییرات بک لینک را به صورت شبانه‌روزی پیگیری کنید تا از از دست رفتن لینک‌های ارزشمند جلوگیری کنید. تصمیم بگیرید که کدام لینک‌ها را جمع آوری و ردیابی کنید.
 • افزونه Chrome All-in-one: بررسی فوری موقعیت‌های کلمات کلیدی و SERP در مرورگر شما.
 1. SEOptimer

32 مورد از بهترین ابزارهای سئو برای نظارت (2024)

قیمت: 14 روز آزمایشی رایگان; 19.99 دلار در ماه

SEOptimer یک ابزار ممیزی و گزارش سئو است که توسط آژانس‌های دیجیتال برای ایجاد ممیزی با برچسب سفید و قرار دادن یک فرم ممیزی در وب سایت برای تولید سرنخ استفاده می‌شود. گزارش‌های SEOptimer جامع هستند و بیش از 70 نقطه داده مختلف را بررسی می‌کنند.

می‌توانید ممیزی سایت رایگان را مستقیماً از صفحه اصلی آنها اجرا کنید. یک امتیاز کلی برای سایت اعمال می‌شود و امتیازات اضافی به 5 دسته تقسیم می‌شوند: سئو داخلی، لینک‌های برگشتی، قابلیت استفاده، عملکرد و شبکه‌های اجتماعی (از جمله سئو محلی). این گزارش حاوی جزئیات مربوط به هر بررسی است و یک قبولی/شکست را همراه با توصیه‌هایی در مورد چگونگی بهبود نشان می‌دهد.

برخی از ویژگی‌های برتر SEOptimer عبارتند از:

 • ممیزی نامحدود برچسب سفید: ممیزی‌های سئو سفارشی و با برچسب سفید ایجاد کنید.
 • ابزار ممیزی قابل جای گذاری: فرم ممیزی سایت را به طور کامل سفارشی کنید و در وب سایت آژانس خود بگذارید تا سرنخ‌های جدید ایجاد کنید.
 • خزنده سئو: هر صفحه از سایت را برای مشکلات اسکن کرده و مشکلاتی را شناسایی می‌کند که سایت را از رتبه بندی باز می‌دارد.
 • ابزار تحقیق کلمات کلیدی: تحقیق کلمات کلیدی را به سرعت انجام دهید، حجم جستجو، رقابت، ترافیک و CPC را ببینید.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی 32 مورد از بهترین ابزارهای سئو سال 2023 برای نظارت بر وب سایت پرداختیم. در ابتدا در مورد ابزارهای رایگان صحبت کردیم و در بخش بعد بر ابزارهای پولی نیز تمرکز کردیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

ما در تکنویک در کنار شما هستیم تا در صورت نیاز به هر گونه خدمات سئو و تولید محتوا کمکتان کنیم. برای مشاهده پلن‌های سئو روی این لینک کلیک کنید. در صورت نیاز به هر گونه مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از این لینک کمک بگیرید.

منابع: 

تیم تحقیق تکنویک

وبسایت Hubspot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *