روش نوشتن تقویم محتوایی شبکه‌های اجتماعی

زمان مطالعه: 20 دقیقه سفرهای بین شهری، سخنرانی‌های داخل عروسی‌ها و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چه وجه اشتراکی دارند؟ برنامه ریزی. من نمی‌توانم در سفر جاده‌ای یا سخنرانی عروسی به شما کمک کنم، اما چند راهکار برای برنامه ریزی کمپین بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شما دارم: استفاده از تقویم شبکه‌های اجتماعی! تقویم محتوایی چیست؟ اکثر بازاریابان دیگر می‌دانند که شبکه‌های اجتماعی

روش نوشتن تقویم محتوایی شبکه‌های اجتماعی
زمان مطالعه: 20 دقیقه

سفرهای بین شهری، سخنرانی‌های داخل عروسی‌ها و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چه وجه اشتراکی دارند؟ برنامه ریزی. من نمی‌توانم در سفر جاده‌ای یا سخنرانی عروسی به شما کمک کنم، اما چند راهکار برای برنامه ریزی کمپین بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شما دارم: استفاده از تقویم شبکه‌های اجتماعی!

تقویم محتوایی چیست؟

اکثر بازاریابان دیگر می‌دانند که شبکه‌های اجتماعی جزء جدانشدنی یک استراتژی بازاریابی ورودی موثر هستند. با توجه به تعداد زیاد شبکه اجتماعی که در دسترس ما قرار دارد، سازماندهی و برنامه ریزی برای زمان و آنچه در این پلتفرم‌ها به اشتراک می‌گذارید بسیار مهم است.

قبل از اینکه به سراغ لیست ابزارهای برتر خود برای سازماندهی برویم، بد نیست به آنچه شما باید در مورد تقویم‌ محتوایی شبکه‌های اجتماعی بدانید و ضرورت وجود آنها نیز بپردازیم.

 • تقویم شبکه‌های اجتماعی چیست؟
 • نحوه ایجاد تقویم شبکه‌های اجتماعی
 • ابزارهای تقویم محتوایی شبکه‌های اجتماعی برای برنامه ریزی پیام‌های شما
 • مزایای استفاده از تقویم محتوایی شبکه‌های اجتماعی و برنامه ریز محتوا
 • نمونه‌های تقویم شبکه‌های اجتماعی
 • چگونه برای کسب‌و‌کار خود یک زمانبندی ارسال در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنیم؟
 • بهترین تقویم شبکه‌های اجتماعی چیست؟

فهرست مطالب

تقویم شبکه‌های اجتماعی چیست؟

تقویم شبکه‌های اجتماعی خلاصه‌ای از پست‌های آینده شما است که بر اساس تاریخ و زمان سازماندهی شده‌اند. یک تقویم شبکه‌های اجتماعی می‌تواند یک صفحه گسترده (اکسل)، تقویم دیجیتال یا داشبورد تعاملی باشد.

برای دریافت بیشترین نتیجه از تقویم شبکه‌های اجتماعی، گاهی موارد زیر را در آن می‌گنجانیم:

 1. تاریخ و زمانی که یک پست منتشر می‌شود.
 2. اکانت یا شبکه اجتماعی که هر پست به صورت زنده در آن پخش می‌شود.
 3. مطالبی که باید درج شوند؛ مانند کپی، هشتگ، لینک‌ها و تصاویر

نحوه ایجاد تقویم شبکه‌های اجتماعی

برای ایجاد یک تقویم شبکه‌های اجتماعی موثر، باید:

 1. ممیزی شبکه‌های اجتماعی را انجام دهید.

ممیزی شبکه‌های اجتماعی حضور، حساب‌ها و تعامل شما در شبکه‌های اجتماعی را ارزیابی می‌کند. این به شما امکان می‌دهد ببینید چه چیزی جواب می‌دهد، چه چیزی جواب نمی‌دهند و کجاها جای کار دارد.

اما ممیزی چیزی فراتر از تجزیه و تحلیل عملکرد شبکه‌های اجتماعی شماست. ممیزی شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به شما در درک بهتر علایق، عادات و انتظارات مخاطبان هدفتان کمک کند. چنین چیزی می‌تواند سرنخ‌های مهمی در مورد نحوه تعامل مخاطبین با محتوایتان نیز به شما بدهد.

ممیزی کانال‌های شبکه‌های اجتماعی شما همچنین می‌تواند به شما کمک کند متوجه شوید چگونه حضور رقبا در شبکه‌های اجتماعی بر عملکرد شما تأثیر می‌گذارد. این یک راه عالی برای درک ترندها، ابزارها و ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی است.

در حین انجام ممیزی مطمئن شوید که عملکرد کنونی محتوای شبکه‌های اجتماعی خود را بررسی و تحلیل کنید.

این شامل معیارهایی برای موارد زیر می‌شود:

 • تعامل
 • تبدیل
 • کلیک

انجام یک سری تحلیل‌ پس از مرحله نیز مهم است. به بهترین پست‌های خود برگردید و ببینید چه چیزی باعث موفقیت آنها شده است. از خود بپرسید: آیا مخاطبین محتوای آموزشی دوست دارند یا می‌خواهند ایده بگیرند یا سرگرم شوند؟

 • استراتژی محتوای اجتماعی خود را با اهداف تجاری خود مرتبط کنید.

KPIهایی را که برای کسب‌وکار شما مهم هستند پیدا کنید، سپس مطمئن شوید که استراتژی اجتماعی شما از این KPIها پشتیبانی می‌کند. (KPI: شاخص عملکرد کلیدی)

 • یک تحلیل رقابتی انجام دهید.

حساب‌های شبکه‌های اجتماعی رقبای خود را با این الگوهای تحلیل رقابتی مرور و بررسی کنید:

 • انواع محتوایی که به اشتراک می‌گذارند
 • تناوب ارسال
 • مشارکت مخاطب
 1. کانال‌های شبکه‌های اجتماعی و محتوایی را که پست می‌کنید انتخاب کنید.

هنگامی که ممیزی شما تکمیل شد، نوبت به استفاده از آموخته‌هایتان می‌رسد. ممیزی باید به شما این حس را بدهد که چه کاری را درست انجام می‌دهید، کجا باید آزمایش کنید و کدام کانال‌ها برای مخاطبان شما بهترین هستند.

مثلاً بیایید بگوییم اینستاگرام از لحاظ تاریخی برترین کانال شبکه اجتماعی شما برای تعامل بوده است، اما در شش ماه گذشته شاهد کاهش بوده‌اید. ممیزی شما باید به شما نشان دهد که تعامل در اینستاگرام برای رقبای شما چگونه به نظر می‌رسد، به علاوه اینکه در حال حاضر چه چیزی برای کسب‌و‌کار شما جواب می‌دهد و چه چیزی جواب نمی‌دهد.

 • کانال‌های شبکه‌های اجتماعی خود را پیدا کنید.

جمعیت شناسی مخاطبان هدف، اطلاعاتی هستند که برای برنامه ریزی محتوا باید آنها را بدانید. بنابراین لازم است کمی تحقیق در مورد بازار انجام دهید. این تحقیقات می‌تواند به شما کمک کند تا محبوب‌ترین پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی را برای مخاطبان خود نیز پیدا کنید. در حین انجام تحقیقات، ارزیابی ویژگی‌ها و نقاط قوت پلتفرم را نیز فراموش نکنید.

در مرحله بعد، انواع محتوای برتر و بودجه خود را با پلتفرمی که برای نیازهای شما مناسب است مطابقت دهید.

کافه نون

برای مثال، کافه نون حضور خود در رسانه های اجتماعی را بر روی یک پلتفرم متمرکز می کند: اینستاگرام. اما برند لوازم آرایشی سینره در بسیاری از پلتفرم‌ها از جمله اینستاگرام، توییترو پینترست حضور قدرتمندی دارد. برندهای خارجی نیز اغلب در اکثر شبکه‌های اجتماعی هستند.

به خاطر داشته باشید که با هر پلتفرمی که اضافه می‌کنید، تعداد پست‌هایی که برای ایجاد و مدیریت نیاز دارید چند برابر می‌شود. اینجاست که تقویم شبکه‌های اجتماعی حتی مفیدتر نیز خواهد بود.

 • برنامه ریزی کنید که چه محتوایی را می‌خواهید برای هر کانال ایجاد کنید.

هنگامی که پلتفرم‌های خود را انتخاب کردید، وقت آن می‌رسد که محتوای شبکه‌های اجتماعی خود را برنامه ریزی کنید. برای شروع فرآیند برنامه ریزی، تیم و بودجه خود را بررسی کنید. این به شما یک حس واقع‌بینانه از میزان محتوای باکیفیتی که می‌توانید تولید کنید می‌دهد.

اگر به صورت دسته‌ای کار کنید، اغلب می‌توانید محتوای باکیفیت بیشتری را با پول کمتر تولید کنید. این امر به برنامه ریزی دقیق محتوا ضرورت می‌دهد.

سپس از راهنمای برند خود و تحلیل ممیزی اجتماعی برای ایجاد محتوایی استفاده کنید که بیشترین همدلی را با مخاطبانتان دارد.

 • ترکیبی هوشمندانه از محتوا ایجاد کنید.

بهتر است تنوع محتوایی داشته باشید. ویدیو محبوبیت زیادی دارد، اما تصاویر، پست‌های مبتنی بر متن، اینفوگرافیک‌، رضایت مشتری و لایوها نیز قدرتمند هستند. آن را با یکدیگر ادغام کنید تا فید خود را تازه و جذاب نگه دارید. این روش همچنین یک راه مفید برای بقا در ترندهایی است که از هر پلتفرم بیشترین استفاده را می‌کنند.

به عنوان مثال، اینستاگرام برای داستان سرایی تصویری فضایی ایده‌آل است. با علم به این موضوع، پست‌های Café Grumpy از نقاشی‌ها و آثار هنری مشتریان، داستان‌های کارمندان و نکات برجسته فروشندگان پر شده است. (یک کافی‌شاپ در بروکلین نیویورک)

Café Grumpy

Glossier (یک برند آرایشی بهداشتی) از یک استراتژی محتوای منحصر‌به‌فرد برای هر مخاطب استفاده می‌کند. مثلاً کانال یوتیوب آن دارای یک لیست پخش «با من آماده باش» از ویدیوهای اینفلوئنسرها، بازیگران زن و مدیران اجرایی آن است که از محصولات آن استفاده می‌کنند. (مشابه آن را در ایران داریم!)

اما در لینکدین، Glossier از فید اجتماعی خود برای برجسته کردن فرهنگ و رویدادها استفاده می‌کند.

 1. تصمیم بگیرید می‌خواهید چه مواردی را در تقویم خود درج کنید.

ممکن است محتوای خود را بر اساس فصل، استراتژی یا کمپین برنامه ریزی کنید. برای مرتب نگه داشتن کارها، باید تصمیم بگیرید که چه محتوایی را در تقویم خود می‌خواهید تا نتایج دلخواه خود را داشته باشید.

در آغاز راه تقویم باید موارد زیر را در بربگیرد:

 • پلتفرم‌های مورد استفاده
 • روز و ساعت انتشار پست‌ها
 • لینک‌ها، تصاویر، فیلم و کپی

داشتن اندازه تصویر پلتفرم، هشتگ‌های کمپین و نکات سریع هنگام ساخت تقویم شبکه‌های اجتماعی نیز مفید است.

کد نویسی رنگ نیز برای تصمیم‌گیری در یک نگاه برای هر ماه عالی است. به این صورت است که ما محتوا را در برنامه‌ریز محتوای ماهانه خود کد رنگی کردیم:

کلمه کلیدی

همانطور که در نوشتن تقویم محتوایی مهارت بیشتری پیدا می‌کنید، شاید بخواهید آن را به موارد زیر نیز گسترش دهید:

 • مواد مخصوص پلتفرم شامل ریلز، لایو اینستاگرامی، نظرسنجی، پست‌های خریدنی و غیره است.
 • هدف گذاری جغرافیایی
 • کمپین‌های مرتبط یا عمودی، مانند راه اندازی محصول و مسابقات
 1. بازخورد بگیرید.

پس از تکمیل تقویم، آن را با تیم و کارفرمایان به اشتراک بگذارید تا بازخورد آنها را ببینید و مطمئن شوید که نیازهای همه را برآورده می‌کند.

تقویم شبکه‌های اجتماعی شما باید به سادگی درک شود و با استراتژی شبکه‌های اجتماعی شما همسو باشد. اگر همه چیز در یک راستا قرار بگیرد، نباید هیچ چیز تعجب آور یا سردرگم کننده برای همکارانتان پیش بیاید.

الگوی ماهانه در تقویم شبکه‌های اجتماعی ما ابزار مفیدی برای به اشتراک گذاشتن برنامه‌تان با کارفرمایانی است که می‌خواهند تصویر کلی را درک کنند، اما نیازی به وارد شدن به جزئیات ریز ندارند.

بخش‌های دیگر این ابزار نیز برای مدیران شبکه‌های اجتماعی که برنامه‌ریزی، ایجاد و ارسال محتوا را انجام می‌دهند مفید است.

در حین استفاده از تقویم، ممکن است روش‌هایی برای بهبود یا گسترش آن پیدا کنید. همچنین باید پذیرای بازخورد مداوم باشید.

ابزارهای تقویم محتوایی شبکه‌های اجتماعی برای برنامه ریزی 

 1. قالب قابل دانلود هاب اسپات برای اکسل

تقویم محتوایی رایگان (می‌توانید فارسی سازی کنید)

تقویم محتوایی رایگان

بازاریابان ممکن است از Excel برای انواع گزارش‌ها و تحلیل داده‌ها استفاده کنند، اما این ابزار چندوجهی برای سازماندهی تقویم محتوای شبکه‌های اجتماعی نیز عالی است. اکسل را می‌توان با توجه به اولویت‌ها و معیارهایی که تیم شما روی آنها متمرکز است سفارشی کرد؛ بنابراین یک گزینه عالی برای برنامه ریزی است.

خبر خوب چیست؟ این است که ما از قبل با ایجاد یک الگوی تقویم محتوای شبکه‌های اجتماعی رایگان و قابل دانلود با استفاده از اکسل کار را برایتان راحت کرده‌ایم. بازاریابان می‌توانند به راحتی از این الگو برای برنامه‌ریزی پست‌های شبکه‌های اجتماعی – ماهانه یا سالانه – استفاده کنند و در عین حال به رویدادهای تصویری مهم‌تر، تعطیلات، انتشارات و مشارکت‌ها نیز توجه داشته باشند.

 • از برگه تقویم برنامه ریزی ماهانه استفاده کنید تا یک دید کلی از آنچه در یک ماه مشخص برای تولید محتوا در نظر گرفته شده را دریابید.
 • در برگه Content Repository، می‌توانید محتوایی را که در این برگه منتشر می‌کنید اضافه کنید تا مشخص شود کدام محتواها قبلاً تبلیغ شده‌اند و محتوای قدیمی‌تری را که می‌توان به راحتی مجدداً تبلیغ کرد، به چشم بیایند.
 • می‌توانید از قبل در برگه‌های به‌روزرسانی شبکه اجتماعی، پست‌های آن را پیش نویس و برنامه ریزی کنید. این تب‌ها برای اهداف سازمانی هستند. پس از برنامه ریزی پست‌ها، محتوای آنها را به صورت دستی در یک ناشر شبکه اجتماعی آپلود خواهید کرد.

این منبع رایگان می‌تواند پست‌های شبکه‌های اجتماعی را پیش‌نویس کند یا آن‌ها را به صورت انبوه در یک برنامه انتشار آپلود کند تا کارایی شما به حداکثر برسد. (نظر مشتریان HubSpot این است: می‌توانید از این صفحه گسترده برای سازماندهی محتوا و آپلود مستقیم آن در صندوق ورودی آن شبکه استفاده کنید).

هاب اسپات همچنین یک نرم افزار شبکه‌های اجتماعی دارد که به شما امکان می‌دهد یک برنامه زمان بندی انتشار سفارشی ایجاد کنید. این ابزار ساده شما را قادر می‌سازد مستقیماً در لینکدین، فیسبوک، اینستاگرام و توییتر محتوا منتشر کنید. تعاملات اجتماعی شما همگی به CRM هاب اسپات برای اندازه‌گیری بازگشت سرمایه آسان پیوند می‌خورند.

چرا این ابزار شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه ما است؟

بازاریابان تیم‌های کوچک و با حجم کاری زیاد، این الگوی بصری را دوست خواهند داشت. این برنامه به عنوان برنامه‌ریز، ردیاب و آرشیو محتوای شبکه‌های اجتماعی عمل می‌کند و برای به اشتراک گذاشتن برنامه شما با کارفرمایان و ارجاع به آن در مواقعی که نیاز به تغییر محتوای قدیمی دارید ایده‌آل است.

 1. گوگل درایو

تقویم محتوایی و سازماندهی دارایی‌ها

قیمت: برای استفاده شخصی رایگان. پلن‌های فضای کاری از 6 دلار در ماه شروع می‌شود.

Google Drive چندین ویژگی مفید دارد که ساخت یک تقویم محتوای موثر را برای بازاریابان شبکه‌های اجتماعی تسهیل می‌کند.

در ادامه نمونه‌ای از نحوه استفاده یک تیم از Google Calendar برای ردیابی تقویم‌های سرمقاله و شبکه‌های اجتماعی برای اطمینان از همسویی پست‌ها با محتوای جدید وبلاگ آورده شده است. تیم‌های متعدد می‌توانند به راحتی این تقویم‌ها را به اشتراک بگذارند تا از درگیری‌های زمان‌بندی جلوگیری کرده و کمپین‌ها را هم‌تراز کنند.

بازاریابان همچنین می‌توانند از Google Sheets برای برنامه‌ریزی پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی، ردیابی وضعیت محتوای مختلف و تعیین وظایف اعضای تیم بدون جابجایی بین پلتفرم‌ها استفاده کنند.

شیت تقویم محتوایی

با کمک Google Docs، کاربران می‌توانند نظرات را در یک جا نگه دارند و بدون ارسال ایمیل یا برنامه‌ریزی جلسه، در پروژه‌های مختلف همکاری کنند. این یک ویژگی خوب برای ویرایش محتوای شبکه‌های اجتماعی است که ممکن است نیاز به تهیه و تایید سریع داشته باشد.

چرا این ابزار را دوست داریم؟

گوگل چندین محصول دارد که می‌توانند با هم برای ایجاد گردش کار سریع و بدون مشکل استفاده شوند. بنابراین اگر ده‌ها پست روزانه را در چندین پلتفرم منتشر کنید یا بیشتر روی یک کانال برای کسب‌وکار خود تمرکز کنید، به خواسته خود در سیستم Google Drive می‌رسید.

 1. Loomly

برنامه ریزی محتوا، ایجاد، انتشار و تقویم

قیمت: 15 روز آزمایشی رایگان. هنگام انتخاب قرارداد سالانه، طرح پایه 26 دلار در ماه برای دو کاربر و 10 حساب است.

اگر می‌خواهید خروجی بهتری از تقویم محتوای خود بگیرید، می‌توانید از یک پلتفرم برنامه ریزی و انتشار محتوا یکپارچه مانند Loomly استفاده کنید.

Loomly

Loomly ابزارهایی فراتر از برنامه ریزی و مدیریت محتوا به شما ارائه می‌دهد. این ابزار با الهام بخشیدن و جهت دادن به شما در تولید محتوا کمک کند. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که دارایی‌های محتوایی خود را مدیریت کرده و پست‌ها را برنامه‌ریزی کنید؛ آن‌ها را به ‌عنوان فهرست یا تقویم مشاهده و تحلیل کنید که چه پست‌هایی عملکرد خوب داشته‌اند و کدام پست‌ها به کار بیشتر نیاز دارند.

قوی‌ترین مجموعه ویژگی‌های Loomly شامل یک محیط همکاری و تأیید است تا تیم‌ها بتوانند مدل‌های مختلف ارسال کنند، نظرات خود را اضافه کنند، گزارش‌ تغییرات پروژه را ببینند و برای تأیید نشانه بگذارند. این می‌تواند به شما کمک کند تا در صورت وجود «آشپزهای بیش از حد نیاز در آشپزخانه» در یک پروژه خاص، فرآیندها را برای کارآیی تسهیل کنید.

چرا این ابزار را دوست داریم؟

این ابزار می‌تواند هر دو بخش را ارگانیک و پولی را مدیریت کند. در نتیجه تیم شما که نمی‌خواهد از حساب شخصی خود برای وظایف شبکه‌های اجتماعی استفاده کند، می‌تواند مستقیماً به نظرات و پاسخ‌ها در Loomly پاسخ دهد؛ به این معنی که برای تعامل با فالوئرها نیازی به ورود به هر پلتفرم بومی نخواهند داشت.

 1. Later

بستر مدیریت شبکه‌های اجتماعی و ابزار لینک در Bio

قیمت: آزمایشی رایگان 14 روزه با برنامه‌های شروع، رشد و پیشرفته که از 18 دلار در ماه شروع می‌شود.

Later

Later یک تقویم کاربرپسند شبکه‌های اجتماعی و ابزار انتشار است که فرآیند زمان بندی و خودکار کردن پست‌های شما را در پلتفرم‌های مختلف از جمله اینستاگرام، تیک تاک، فیسبوک، توییتر، پینترست و لینکدین ساده می‌کند. با رابط Drag and Drop و ویژگی‌های زمان‌بندی بصری، می‌توانید به راحتی محتوای خود را از قبل برنامه‌ریزی و سازماندهی کرده و از حضور مداوم و مدیریت شده در شبکه‌های اجتماعی اطمینان حاصل کنید.

چرا ما این ابزار را دوست داریم؟

چیزی که Later را از بقیه همتایانش متمایز می‌کند، تخصص آن در برنامه ریزی بصری به ویژه برای اینستاگرام است. این پلتفرم ویژگی‌های برنامه‌ریزی اینستاگرام قدرتمندی دارد، از جمله توانایی برنامه‌ریزی و پیش‌نمایش اینستاگرام، برنامه‌ریزی پست‌های کاروسل و حتی انتشار خودکار استوری‌های اینستاگرام. این تمرکز بر زیبایی‌شناسی بصری و خواسته‌های منحصربه‌فرد اینستاگرام، Later را برای کسب‌وکارهایی که به‌شدت روی این پلتفرم سرمایه‌گذاری کرده‌اند، متمایز می‌کند.

 1. Trello

مدیریت وظایف و تقویم محتوا

قیمت: برای استفاده فردی رایگان است. طرح استاندارد از 5 دلار برای هر کاربر در ماه شروع شده که سالانه صورتحساب می‌شود.

Trello

اگر به دنبال یک ابزار سازمانی هستید که برای همکاری تیمی نیز به کار بیاید Trello را امتحان کنید. این پلتفرم یک نمای کامل از تقویم را ارائه می‌دهد و به راحتی می‌توانید ببینید چه محتوایی چه زمانی منتشر می‌شود. خصوصاً مدیران شبکه‌های اجتماعی می‌توانند از «کارت‌های» وظایف انعطاف‌پذیر Trello و «تخته‌ها» و «فهرست‌های» قابل تنظیم برای ایجاد فهرست‌های کار، مدیریت یک تقویم محتوا، برنامه‌ریزی یک کمپین و ذخیره ایده‌های فکری استفاده کنند.

با این حال، شما فقط محدود به یک ساختار نیستید. کاربران می‌توانند تخته‌ها را بر اساس نیاز خود سفارشی کنند. مثلاً یک تیم می‌تواند یک تابلو برای سازماندهی پست‌های شبکه‌های اجتماعی برای یک هفته معین در یک پلتفرم خاص یا ارسال ایده‌هایی پیرامون یک موضوع، مانند یک کمپین یا روز آگاهی‌بخشی ایجاد کند.

چرا ما این ابزار را دوست داریم؟

کارت‌های Trello را می‌توان به اعضای مختلف تیم اختصاص داد، تاریخ‌های سررسید را مشخص و در مورد آنها اظهار نظر کرد. کاربران حتی می‌توانند برچسب‌ها را با وضعیت‌های مختلف انتشار سفارشی کنند تا کل تیم بتوانند پیشرفت پست‌های شبکه‌‌های اجتماعی خود و زمان موعد ثبت آن‌ها را در تقویم ببینند.

 1. SproutSocial

انتشار در شبکه‌های اجتماعی و تقویم محتوا

قیمت: طرح استاندارد از 249 دلار ماهانه برای پنج پروفایل شروع شده که سالانه صورتحساب می‌شود.

SproutSocial

تقویم و ابزار انتشار شبکه‌های اجتماعی Sprout Social برنامه ریزی و زمان بندی پست‌های شبکه‌های اجتماعی را برای تیم‌ها و افراد آسان می‌کند. می‌توانید محتوا را برای ارسال خودکار در توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین، پینترست و موارد دیگر برنامه‌ریزی کنید.

همچنین می‌توانید هر پست را تگ کرده و یادداشت‌هایی برای پیگیری و گزارش استراتژی و کمپین‌های پست خود اضافه کنید. علاوه بر این، این مجموعه مجهز به Optimal Send Times است که داده‌های شبکه‌های اجتماعی شما را تحلیل کرده و زمانی که مخاطبان شما درگیر هستند، آن را به ‌طور خودکار منتشر می‌کند.

چرا این ابزار را دوست داریم؟

ارائه ایده‌های محتوای شبکه‌های اجتماعی به زمان و تلاش نیاز دارد. ابزار گوش دادن اجتماعی Sprout Social به بازاریابانی مانند شما اجازه می‌دهد تا مکالمات ویژه‌ای را که مورد علاقه مخاطبان شما هستند، کشف کنند. از آنجا، می‌توانید برای آگاهی‌بخشی از برند به گفتگو بپیوندید یا بحثی در مورد موضوع شروع کنید که منجر به افزایش فالوئر شود.

 1. Evernote

تقویم محتوا، مدیریت وظایف و سازماندهی دارایی

قیمت: طرح پایه رایگان است. با استفاده از برنامه Personal با 14.99 دلار در ماه یک قالب سفارشی ایجاد کنید.

Evernote یک برنامه یادداشت برداری است که بازاریابان می‌توانند از آن برای پیگیری تمام بخش‌های پویای یک کمپین شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند.

 Evernote

این ابزار همچنین دارای گزارش‌های سالانه، ماهانه، هفتگی و ساعتی است که ردیابی زمانی که در حال انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی هستید، هنگام تولید محتوای وبلاگ و سایر اولویت‌های تیم را ساده می‌کند. (Evernote برای هر یک از این موارد قالب‌های قابل تنظیم ارائه می‌دهد که می‌توان آن‌ها را در برنامه دانلود کرد.)

یکی دیگر از ویژگی‌های مفید افزونه Evernote Web Clipper برای کروم است. بازاریابان می توانند از این ابزار برای ذخیره آسان لینک‌ها در Evernote Notebook خود برای اشتراک گذاری در آینده استفاده کنند.

چرا این ابزار را دوست داریم؟

اپلیکیشن موبایل Evernote دارای ویژگی‌های جالبی است که به بازاریابان کمک می‌کند تا ایده‌های محتوای اجتماعی خود را در یک جا نگه دارند. به عنوان مثال، می‌توانید به راحتی یک عکس بگیرید و آن را در فایل‌های Evernote خود ذخیره کنید تا بعدا بررسی شود. این ویژگی برای سازندگان محتوای اجتماعی که به دنبال نگهداری عکس‌های پشت سر هم برای انتشار در اینستاگرام هستند، ارزش بسیار زیادی دارد.

8. Hootsuite

انتشار در شبکه‌های اجتماعی و تقویم محتوا

قیمت: طرح حرفه‌ای از 99 دلار در ماه شروع می‌شود و یک آزمایشی 30 روزه رایگان دارد.

Hootsuite یک ابزار برنامه‌ریز داخلی برای کمک به ایجاد کمپین، شناسایی شکاف‌های انتشار و همکاری با تیم تولید محتوا است. ویژگی‌های اصلی آن این است که بتوانید جلو جلو محتوا را در شبکه‌های خود منتشر کنید، اما ویژگی‌های غنی دیگری هم برای همکاری و تأیید پست دارد.

Hootsuite

Hootsuite یک ابزار برنامه‌ریز داخلی برای کمک به ایجاد کمپین، شناسایی شکاف‌های انتشار و همکاری با تیم تولید محتوا است. ویژگی‌های اصلی آن این است که بتوانید جلو جلو محتوا را در شبکه‌های خود منتشر کنید، اما ویژگی‌های غنی دیگری هم برای همکاری و تأیید پست دارد.

حتی می‌توانید بدون ورود به حساب کاربری، محتوا را از منابع دیگر مدیریت کنید. هنگامی که محتوای شما ایجاد شد، می‌توانید با ابزار Composer آن را پیش‌نمایش کنید؛ که آن را مطابق با فرمت منحصربه‌فرد هر شبکه اجتماعی نمایش می‌دهد.

چرا این ابزار را دوست داریم؟

همکاری متقابل یک معامله بزرگ برای هر تیم بازاریابی است و Hootsuite راهی برای دسترسی بیشتر به آن نشانمان می‌دهد. این پلتفرم دارای یک کتابخانه محتوای داخلی است که به عنوان نقطه حقیقت واحد برای کل سازمان شما عمل می‌کند. آیا تیم فروش شما به برگه تقلب ویژگی‌های محصول نیاز دارد؟ خدمات مشتری شما به دنبال جزئیات آخرین ویژگی محصول هست؟ همه اینها و خیلی موارد دیگر را می‌توانید در کتابخانه محتوای Hootsuite تیم شما پیدا کنید.

 1. Agorapulse

انتشار پست در شبکه‌های اجتماعی و تقویم محتوا

قیمت: طرح تک نفره رایگان است، یا اینکه می‌توانید از طرح استاندارد استفاده کنید که از 49 دلار برای هر کاربر در ماه شروع می‌شود.

Agorapulse

مانند Hootsuite، Agorapulse ابزارهای انتشار در شبکه‌های اجتماعی و یک تقویم محتوا را برای مدیریت آسان این شبکه‌ها ارائه می‌دهد. این شامل زمان‌بندی (یا زمان‌بندی مجدد)، صف‌بندی و آپلود انبوه پست‌ها می‌شود که برای تیم‌هایی که از برنامه‌های محتوای فصلی یا ماهانه استفاده می‌کنند بسیار مفید است.

چرا این ابزار را دوست داریم؟

چیزی که Agorapulse را متفاوت می‌کند صندوق ورودی آن است که به شما امکان می‌دهد تمام تعاملات را از پلتفرم‌های مختلف در یک مکان واحد مدیریت کنید. در نهایت محتوا فقط یک فعالیت یکباره نیست. این در مورد ایجاد آگاهی و تعامل با مخاطبین است.

 1. StoryChief

برنامه ریزی و توزیع محتوا

قیمت: قیمت تیمی از 280 دلار در ماه شروع شده که سالانه صورتحساب می‌شود.

StoryChief

اگر از تقویم محتوای خود بیشتر از زمانی انتشار پست‌ها می‌خواهید، StoryChief گزینه خوبی برای شماست. با تقویم هوشمند StoryChief، می‌توانید استراتژی محتوای خود را در کانال‌ها بهتر طراحی و برنامه‌ریزی کنید.

این برنامه بسیار بیشتر از یک جدول زمانی است؛ به شما امکان می‌دهد وظایف مختلف به همکاران اختصاص دهید و آنها را بر اساس کمپین فیلتر کنید. StoryChief ابزار خود را به عنوان یک «پلتفرم توزیع محتوا» توصیف می‌کند که کار آن تسهیل تحلیل و انتشار محتوا در چندین کانال و یکپارچگی بیشتر است. بهتر از همه این است که با HubSpot و برنامه‌های تقویم مورد علاقه شما نیز همگام می‌شود.

چرا این ابزار را دوست داریم؟

باور کنید یا نه، شباهت‌های زیادی بین بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی سئو وجود دارد – StoryChief این شکاف را با ابزار SEO Copywriting خود پر می‌کند. با برجسته کردن نقاطی که می‌توانید متن خود را برای خواننده (و متعاقباً موتورهای جستجو) بهبود بخشید، می‌توانید محتوای دقیق‌تر و جذاب‌تری بنویسید که در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت یا وبلاگ شما کار می‌کند.

 1. ClearVoice

تولید و مدیریت محتوا

قیمت: درخواست یک نقل قول سفارشی.

ClearVoice

پس برنامه ریزی و تولید محتوا چطور؟ ClearVoice ابزارهای تولید محتوا را برای متناسب شدن با گردش کار شما ارائه می‌کند. ادعای بزرگ آنها در شهرت و جستجوی شبکه استعدادهایشان است که به شما امکان می‌دهد تولیدکنندگان محتوا را پیدا کرده و به آنها متصل شوید تا روی پروژه‌هایتان کار کنند. با این حال، ClearVoice دارای ویژگی‌هایی نیز برای مدیریت وظایف برای همکاران داخلی و خارجی است.

می‌توانید پروژه‌های مختلف را ایجاد، ویرایش و تأیید کنید که مدیریت ویرایش را آسان می‌کند. همچنین قابلیت‌های دیگری مانند داشبورد و تقویم تحریریه پویا را هم دارد.

چرا این ابزار را دوست داریم؟

هر تیم اجتماعی برای یک آژانس یا مشتری بزرگ کار نمی‌کند. برای تیم‌های محتوایی آزاد که می‌خواهند روند انتشار خود را سازماندهی شده و به موقع نگه دارند، ClearVoice برخی از همان ویژگی‌ها را با قیمتی متناسب برای تیم شما ارائه می‌دهد.

 1. زریس

تولید و مدیریت محتوا

قیمت: برای برآورد از ماشین حساب قیمت گذاری Zerys استفاده کنید.

زریس

Zerys پلتفرم دیگری است که شما را با فریلنسرهای خوب تولید محتوا مچ می‌کند. این پتلفرم خود را به عنوان یک پلتفرم اختصاصی موفقیت محتوا، ارائه ویژگی‌های برنامه ریزی، تولید، انتشار، ارتقاء، تبدیل و تحلیل محتوا به بازار عرضه کرده است.

چرا این ابزار را دوست داریم؟

می‌توانید پروژه‌های محتوایی نامحدود را مدیریت کنید، کلمات کلیدی و عناوین محتوای وبلاگ را برنامه‌ریزی کنید، نویسنده استخدام کرده و ضرب‌الاجل‌ها را در یک تقویم یکپارچه مشاهده کنید. با ویژگی‌های مدیریت پروژه که Zerys دارد، نویسندگان داخلی می‌توانند از این پلت‌فرم برای تولید آثار باکیفیت در هر زمان استفاده کنند. همچنین با HubSpot هم ادغام می‌شود؛ بنابراین انتشار آن بسیار آسان است.

Zerys پلتفرم دیگری است که شما را با فریلنسرهای خوب تولید محتوا مچ می‌کند. این پتلفرم خود را به عنوان یک پلتفرم اختصاصی موفقیت محتوا، ارائه ویژگی‌های برنامه ریزی، تولید، انتشار، ارتقاء، تبدیل و تحلیل محتوا به بازار عرضه کرده است.

چرا این ابزار را دوست داریم؟

می‌توانید پروژه‌های محتوایی نامحدود را مدیریت کنید، کلمات کلیدی و عناوین محتوای وبلاگ را برنامه‌ریزی کنید، نویسنده استخدام کرده و ضرب‌الاجل‌ها را در یک تقویم یکپارچه مشاهده کنید. با ویژگی‌های مدیریت پروژه که Zerys دارد، نویسندگان داخلی می‌توانند از این پلت‌فرم برای تولید آثار باکیفیت در هر زمان استفاده کنند. همچنین با HubSpot هم ادغام می‌شود؛ بنابراین انتشار آن بسیار آسان است.

مزایای استفاده از تقویم محتوایی شبکه‌های اجتماعی و برنامه ریز محتوا

همه ما سرمان شلوغ است و به ناچار خیلی از وظایفمان را فراموش می‌کنیم. محتوای شبکه‌های اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

یک استراتژی موفق شبکه‌های اجتماعی مستلزم انتشار منظم و تعامل با دنبال‌کنندگان برای رسیدن به نتایج مثبت است – چه به دنبال فروش، شناساندن برند، تولید سرنخ یا هر سه آنها باشید.

بنابراین، اگر تاکنون از برنامه‌ریز محتوای شبکه‌های اجتماعی استفاده نکرده‌اید، بد نیست به برخی از مزایای آن توجه کنید:

 1. محتوا را فقط برای مخاطبان خود انتخاب کنید.

بازاریابان شبکه‌های اجتماعی باید برای ایجاد پیام‌های سفارشی برای هر شبکه وقت بگذارند؛ چرا که مخاطب انتظار دارد در هر شبکه چیز متفاوتی ببیند.

مثلاً فالوورهای اینستاگرام شما می‌خواهند ریلز و ویدیو ببینند، در حالی که دنبال‌کنندگان توییتر صدای سریع و نقل قول‌های قابل اشتراک‌گذاری را دوست دارند. برنامه ریزی این محتوا با استفاده از برنامه ریز محتوای شبکه‌های اجتماعی باعث صرفه جویی در وقت شما در طول هفته می‌شود. همچنین تهیه پیش‌نویس محتوای متفکرانه و هدفمند برای هر سایت را آسان‌تر می‌کند.

یک برنامه ریز محتوای شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به شما کمک کند تا در هر کانال اجتماعی به طور مداوم محتوا ارسال کنید. این یکنواختی روالی برای دنبال کنندگان شما ایجاد کرده و به شما در اعتمادسازی کمک می‌کند.

 1. منجر به بهبود همکاری می‌شود.

وجود یک تقویم مشترک می‌تواند همکاری را بهبود بخشد: هم با تیم‌های داخلی و هم با سایر دست‌اندرکاران. به این دلیل که به همه امکان دسترسی به محتویات تقویم را داده و دلیلی برای ارتباط مجدد به شما می‌دهد.

دیگر نیازی به انتظار یا ارسال ایمیل‌های لحظه آخری برای لینک، وضعیت پروژه یا مشارکت نیست. برنامه ریز محتوای اجتماعی شما یک راهکار ساده است بدون زحمت زیاد به همه اطلاع دهید که به چه چیزی نیاز دارید.

 1. ردیابی ساده عملکرد

بدون تقویم، بازاریابان شبکه‌های اجتماعی محتوا را به بیهودگی انتشار منتشر می‌کنند. همچنین دیگر قادر به ردیابی عملکرد گذشته خود نیستند.

 1. در شرایط تغییر برنامه‌ها نیز انعطاف پذیرند

با یک تقویم محتوای شبکه‌های اجتماعی، بازاریابان می‌توانند از قبل برای هفته‌ها یا ماه‌های بعدی پست‌ها را برنامه ریزی کنند. این باعث می‌شود ساعات کاری برای استراتژی‌های آینده آزاد شود.

بهترین بخش این است که همیشه می‌توانید فضایی برای اخبار فوری یا رویدادهای جاری در صنعت خود در نظر بگیرید. در غیر این صورت، زمان ارزشمندی را صرف جستجوی روزانه در اینترنت برای اشتراک‌گذاری محتوایی می‌کنید که خودش قاتل شناخته شده بهره‌وری است.

با تقویم محتوایی، بازاریابان می‌توانند به گذشته نگاه کنند و محتوایی با بهترین عملکرد را تحلیل کنند تا بتوانند استراتژی خود را بر اساس آن تنظیم کنند. اگر نوع خاصی از پست تعداد قابل توجهی بازدید دریافت کرد، می‌توانید آن را برای یک موضوع دیگر دوباره ایجاد کرده و شاهد همان موفقیت باشید. برنامه‌ریزی محتوا با تقویم همچنین می‌تواند به شما در پیگیری تأثیر و بازگشت سرمایه برای شبکه‌های اجتماعی کمک کند.

 1. به مخاطبین جدید برسید

به کمک یک برنامه ریز محتوا، می‌توانید برای تعطیلات، رویدادها و روزهای بزرگداشت مانند روز ملی گربه یا روز میوه و سبزیجات بیشتر برنامه ریزی کنید! این امر باعث می‌شود که بتوانید محتوای خود را متناسب کنید و با مخاطبان بیشتری درگیر شوید.

نمونه‌های تقویم شبکه‌های اجتماعی

 1. تقویم شبکه‌های اجتماعی Jotform

تقویم شبکه‌های اجتماعی Jotform فقط از نظر بصری جذاب و کاربردی نیست. تب‌های قسمت بالا شبکه اجتماعی شما را برای هر کانالی که استراتژی خود را در آن اجرا می‌کنید، از جمله رویدادهای حضوری یا مجازی، نشان می‌دهد.

اگر در حال الگوبرداری از تقویم اجتماعی خود هستید، به یاد داشته باشید که یک برگه برای جزئیات محتوا و اینکه چه کسی در تیم شما مسئول ایجاد محتوا خواهد بود در نظر بگیرید. همچنین ممکن است برای هر ماه یک برگه جداگانه برای سازماندهی امور داشته باشید.

 1. تقویم محتوای شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی Firefly

Firefly

تقویم شبکه‌های اجتماعی شما قدیمی شده است؟ یک نمونه Google Sheets مانند آنچه توسط Firefly Marketing ایجاد شده است، امتحان کنید. هر برگه به ماه متفاوتی اختصاص داده شده و کاربرگ شامل هر کانالی است که ممکن است در بالای صفحه به آن نیاز داشته باشید.

ردیف ها با یک هفته از هم جدا می شوند، بنابراین می‌توانید به سرعت تاریخ و زمان برنامه ریزی یک پست برای انتشار را شناسایی کنید. بخش مورد علاقه ما از این الگو، ستون تعطیلات شبکه‌های اجتماعی از پیش شلوغ شده با تاریخ‌های سرگرم کننده است که حتماً مورد علاقه مخاطبان خواهد بود.

چگونه برای کسب‌و‌کار خود یک زمانبندی ارسال در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنیم؟

زمان‌بندی محتوای شبکه‌های اجتماعی می‌تواند شما را سازماندهی کرده و کمکتان کند بدون نگرانی برای ددلاین‌های نزدیک، محتوا را به دنبال کنندگان خود ارائه دهید. استراتژی‌های ارسال محتوا بسته به پلتفرم می‌تواند متفاوت باشد؛ شما باید نه تنها آنچه را که پست می‌کنید، بلکه زمان و تعداد دفعات آن را نیز در نظر بگیرید.

با ایجاد یک برنامه زمان‌بندی پست‌های شبکه‌های اجتماعی و تنظیم آن متناسب با هر پلتفرم، می‌توانید شانس دیده شدن آنها را افزایش دهید.

 • اینستاگرام

مانند فیسبوک، اینستاگرام نیز از Meta Business Suite برای زمان بندی پست‌ها استفاده می‌کند.

برنامه ریزی پست اینستاگرام روی دسکتاپ

مرحله 1: برای برنامه ریزی یک پست در اینستاگرام با استفاده از Meta Business Suite روی دسکتاپ خود، با اتصال حساب اینستاگرام خود به Meta Business Suite شروع کنید.

مرحله 2: هنگامی که حساب اینستاگرام شما متصل شد، روی منوی کشویی در سمت چپ بالای نوار کناری خود کلیک کرده و حساب اینستاگرام خود را انتخاب کنید.

مرحله 3: روی Posts & Stories یا Calendar کلیک کنید، سپس روی Create Post کلیک کنید. برای برنامه ریزی پست در فید اینستاگرام خود، روی فید اینستاگرام کلیک کنید.

مرحله 4: جزئیات پست خود را وارد کنید، از جمله متن، رسانه و یک لینک یا لوکیشن اختیاری. اگر بخواهید لینکی به پست اینستاگرام خود اضافه کنید، پیش نمایش عکس را نشان نمی‌دهد.

مرحله 5: هنگام ساخت پست، یک پیش نمایش در سمت راست ظاهر می‌شود. با استفاده از منوی کشویی در بالای پنجره می‌توانید پیش‌نمایش را تغییر دهید تا ببینید پست شما در دسکتاپ و تلفن همراه چگونه به نظر می‌رسد.

مرحله 6: پس از ساختن پست، روی فلش کنار Publish کلیک کنید و روی Schedule Post کلیک کنید. تاریخ و ساعتی را که می‌خواهید پست شما منتشر شود انتخاب کرده و روی زمان بندی کلیک کنید تا پست شما زمانبندی شود.

برنامه ریزی پست اینستاگرام در موبایل

مرحله 1: مانند فیسبوک، می‌توانید پست‌های اینستاگرام را در تلفن همراه با استفاده از برنامه موبایل Meta Business Suite برنامه ریزی کنید. برای ایجاد یک پست جدید، روی ارسال ضربه بزنید.

مرحله 2: جزئیات پست خود از جمله متن، رسانه و لینک‌ها را وارد کنید. سپس صفحه اینستاگرام خود را برای انتشار انتخاب کنید.

مرحله 3: روی Schedule for later ضربه بزنید و تاریخ و ساعتی را که می‌خواهید پست شما منتشر شود انتخاب کنید. سپس برای برنامه ریزی پست خود، روی زمان بندی ضربه بزنید.

 • لینکدین

فقط یک مدیر محتوایی فوق‌العاده می‌تواند پست‌ها را در لینکدین زمان بندی کند. با این حال، با استفاده از نرم‌افزارهای شخص ثالث مانند ابزارهای مدیریت رسانه‌های اجتماعی Hubspot که در حساب‌های HubSpot Marketing Hub Professional گنجانده شده‌اند، می‌توانید به راحتی پست‌های لینکدین را ایجاد و زمان‌بندی کنید.

مرحله 1: برای برنامه‌ریزی پست‌های لینکدین با استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی HubSpot، با ورود به حساب بازاریابی Hub Professional خود شروع کنید.

مرحله 2: در مرحله بعد، به Marketing > Social بروید و روی ایجاد پست کلیک کنید.

مرحله 3: در پنل سمت راست، روی LinkedIn کلیک کنید. پست خود را در کادر متن ایجاد کنید و ایموجی‌ها، هشتگ‌ها، منشن‌ها، برچسب‌ها و لینک‌ها را درج کنید. هنگام استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی HubSpot، فقط می‌توانید صفحات شرکت لینکدین را ذکر یا برچسب گذاری کنید، نه کاربران آن را.

اگر لینک محتوا را به پست خود اضافه کنید، پیش نمایش پست ظاهر می‌شود. می‌توانید با کلیک روی نماد تصویر تا چهار تصویر به پست خود اضافه کنید یا با کلیک کردن روی نماد ویدیو، یک ویدیو به پست خود اضافه کنید.

مرحله 4: روی Review و سپس Preview کلیک کنید تا ببینید پست شما چگونه در LinkedIn ظاهر می‌شود.

مرحله 5: سپس روی Schedule post کلیک کنید تا پست خود را زمان بندی یا منتشر کنید.

 • توییتر

مرحله 1: می‌توانید با ورود به حساب تبلیغات توییتر خود و رفتن به تب Creatives > Tweets، توییت‌ها را برنامه‌ریزی کنید. برای دسترسی به تب Creatives در حساب تبلیغات توییتر، حساب شما باید به یک کارت اعتباری وصل باشد.

مرحله 2: روی New Tweet در گوشه سمت راست بالا کلیک کرده و توییت خود را ایجاد کنید. اگر می‌خواهید توییت شما فقط توسط کاربرانی که در کمپین تبلیغاتی هدف قرار داده‌اید دیده شود، روی کادر چک فقط تبلیغاتی کلیک کنید. اگر دوست دارید توییت به صورت ارگانیک توسط فالوورهای شما دیده شود، این را علامت نزنید.

مرحله 3: هنگامی که توییت خود را نوشتید، روی فلش رو به پایین در کنار توییت کلیک کنید، روی Schedule کلیک کنید و تاریخ و ساعتی را که دوست دارید توییت پست شود انتخاب کنید.

بهترین تقویم شبکه‌های اجتماعی چیست؟

اکنون که چندین ابزار مفید را بررسی کرده‌ایم تا بتوانید استراتژی شبکه‌های اجتماعی خود را به بهترین شکل ممکن اجرا کنید، وقت آن رسیده که آنها را بیازمایید. بهترین تقویم شبکه‌های اجتماعی در وقت شما صرفه جویی کرده، فرآیندها را ساده نموده و به شما کمک می‌کند هوشمندانه‌تر کار کنید، نه سخت‌تر.

خیلی از پلتفرم‌هایی ما پیشنهاد کرده‌ایم برای استفاده رایگان هستند یا نسخه آزمایشی رایگان ارائه می‌دهند. از یک نفر در تیم خود بخواهید که یکی را آزمایش کند و یافته‌های خود را گزارش دهد. ممکن است ابزاری را پیدا کنید که به شما کمک می‌کند به KPI بعدی شبکه‌های اجتماعی خود برسید. به یاد داشته باشید، هر تیم تولید محتوا متفاوت است. ترکیب این ابزارها می‌تواند به شما کمک کند تا استراتژی خود را به طور موثر اجرا کنید و ROI را افزایش دهید.

امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

برای بهره گیری از خدمات تولید محتوای تکنویک با مشاوران ما تماس بگیرید. ما شما را در این مسیر به خوبی راهنمایی می‌کنیم.

4 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *