کپی رایتینگ چیست؟

زمان مطالعه: 12 دقیقه اگر دستی بر کار داشته باشید، حتماً آگهی‌های استخدام کپی رایتر را در سایت‌های استخدامی دیده‌اید و برایتان سوال شده که: کپی رایتر چه کسی است؟ کپی رایتینگ چیست؟ یا چه فرقی با تولید کننده محتوای متنی دارد؟ با وجود این همه استراتژی جدید برای بازاریابی و فروش، صاحبین کسب و کارها بیش از پیش

کپی رایتینگ چیست؟
زمان مطالعه: 12 دقیقه

اگر دستی بر کار داشته باشید، حتماً آگهی‌های استخدام کپی رایتر را در سایت‌های استخدامی دیده‌اید و برایتان سوال شده که: کپی رایتر چه کسی است؟ کپی رایتینگ چیست؟ یا چه فرقی با تولید کننده محتوای متنی دارد؟

با وجود این همه استراتژی جدید برای بازاریابی و فروش، صاحبین کسب و کارها بیش از پیش به فکر تولید محتوای ارزشمند و سودآور افتاده‌اند. نقش کپی رایترها هم در دنیای بازاریابی غیر قابل انکار و حیاتی است. اکنون می‌خواهیم به سوالات شما پیرامون این موضوع پاسخ بدهیم و به بررسی کامل کپی رایتینگ (Copywriting) و اصول آن بپردازیم. همراه تکنویک باشید.

کپی رایتینگ چیست؟

اول از همه چیز بیایید ببینیم اصلاً کپی رایتینگ چیست؟ کپی رایتینگ در اصل به یکی از روش‌های تولید محتوا گفته می‌شود که هدف آن بازاریابی و فروش است. لطفاً این مفهوم را با مفهوم واژه Copyright اشتباه نگیرید. این واژه به معنی حق نشر یا تألیف بوده و هیچ ربطی به کپی رایتینگ ندارد.

به افرادی که چنین متونی را می‌نویسند کپی رایتر (Copywriter) گفته می‌شود. کپی رایتر متن‌هایی می‌نویسد که خواننده با خواندن آنها ترغیب به انجام کاری شود. کپی رایترها به نوعی می‌توانند فروشندگان مجازی هم باشند. این کار می‌تواند خرید یک محصول یا خدمات، عضویت در خبرنامه یا شبکه‌های اجتماعی یا تماس برای کسب اطلاعات بیشتر باشد.

کپی رایتینگ برای خیلی از کسب و کارها و در زمینه‌های مختلف کاربرد دارد. برخی از این موارد عبارتند از:

 • شعار تبلیغاتی برای برندها و سازمان‌ها
 • متن تبلیغاتی برخی کاتالوگ‌ها و بروشورهای محصولات
 • متن‌های تبلیغاتی برای ایمیل مارکتینگ و گاهی اس‌ام‌ای مارکتینگ
 • متن‌های تبلیغاتی وب سایت‌ها، روزنامه‌ها و مجلات چاپی و اینترنتی

تفاوت کپی رایتینگ با تولید محتوا

حتماً از خودتان پرسیده‌اید که کپی رایتینگ چه تفاوتی با تولید محتوا (بازاریابی محتوا) دارد؟ شکی ندارم که خواندن تیتر این مقاله شما را به شک دچار کرده است! برویم ببینیم هر کدام به چه معنی هستند.

بازاریابی محتوا مهارتی استراتژیک در بازاریابی به حساب می‌آید و تمرکز آن بر تولید مستمر محتوای باارزش و مفید به قالب‌های گوناگون است. این محتوا می‌تواند در قالب یک پست در وبلاگ یک سایت، خبرنامه، داستان یا هر چیز دیگری باشد. هدف نهایی بازاریابی محتوا جذب و حفظ یک جامعه باارزش از مخاطبان و مشتریان بالقوه است.

پایه اصلی کپی رایتینگ هم تولید محتوا است؛ اما این دو مورد شباهتی به هم ندارند. در اصل بازاریابی محتوا به تبلیغ چیزهایی می‌پردازد که کپی رایتر نوشته است.

تفاوت اصلی این دو فرد در هدف آنها است. محتوا نویس متون خود را برای جذب مخاطب ارگانیک در سایت می‌نویسد، در حالی که هدف کپی رایتر جذب و پیدا کردن مشتری است.

یک تفاوت دیگر میان محتوا نویس و کپی رایتر در نوع محتوایی است که تولید می‌کنند. متنی که کپی رایتر می‌نویسد، کوتاه و قانع کننده است؛ در حالی که تولید کننده محتوا متن‌های طولانی‌تر و جامع‌تری می‌نویسند. کپی رایترها معمولاً در حوزه شعارهای تبلیغاتی، متون تبلیغات رادیو و تلویزیون و تبلیغات آنلاین فعالیت دارند. از سوی دیگر کارشناسان تولید محتوا، در ایجاد مقالات وبلاگ، محتوای آموزشی و تخصصی نقش دارند.

آخرین تفاوت مهم میان این دو نفر در مهارت‌ها و تخصص‌های آنها است. شاید بتوان گفت کپی رایترها بایستی مهارت‌های خاص‌تری به ویژه خلاقیت را داشته باشند تا بتوانند متن‌های تبلیغاتی و راغب کننده بنویسند. در کنار خلاقیت، مهارت‌هایی مثل ایجاد ارتباط موثر با مخاطب، تسلط کامل بر اصول نگارش و مهارت جستجوی هوشمندانه. تولید کنندگان محتوا هم باید مهارت‌های زیادی داشته باشند اما تمرکز اصلی آنها بر تولید محتوای باارزش و منحصربه‌فرد است.

کپی رایتینگ باعث رشد کسب و کار

آیا کپی رایتینگ باعث رشد کسب و کار می‌شود؟

جواب این سوال بله است. با کپی رایتینگ اصولی و موثر می‌توانید فروش خود را بیشتر کنید، مشتریان وفادار داشته باشید و به برند خود اعتباری خوب ببخشید. کپی رایتینگ به ویژه برای کسب و کارهای کوچک اهمیت دارد. در ادامه به چند دلیل اهمیت آن اشاره می‌کنیم:

 • با استفاده از کپی رایتینگ سئو سایت شما بهبود پیدا می‌کند. یک محتوای جذاب و ترغیب کننده برای مخاطب، رتبه جستجوی شما در گوگل را افزایش داده و ترافیک ورودی شما بیشتر می‌شود.
 • با کپی رایتینگ موثر همچنین می‌توانید نرخ تبدیل و فروش خود را افزایش دهید. محتوای متقاعد کننده خواننده را تشویق به خرید می‌کند.
 • بهبود تصویر برند شما. با نگارش محتوای خلاقانه، شخصیت و ارزش‌های برند خود را به مخاطب نشان دهید و سعی در برقراری ارتباطی عاطفی داشته باشید. خواننده با برند شما همدلی کرده و به آن اطمینان می‌کند.
 • کپی رایتینگ در بهبود دیدگاه محلی شما نقش مهمی دارد. با نوشتن محتوای سفارشی سازی شده برای بازار هدف خود، می‌توانید به مخاطبین خود نزدیک‌تر شده و نظرات آنها را هم لحاظ کنید. در نهایت خواننده احساس می‌کند شما با نیازها و مشکلات آنها آشنا هستید و راه‌حل مناسبی برای آنها دارید.
 • با نوشتن محتوای باکیفیت و منحصربه‌فرد، می‌توانید با رقبای قَدَر رقابت کنید و از آنها جلو بزنید. همچنین می‌توانید نقاط قوت و تفاوت خود با سایرین را نشان دهید و به خواننده بفهمانید چرا شما بهترین گزینه برای آنها هستید.

رعایت تمامی این موارد به کسب و کارها و به ویژه مشاغل کوچک کمک می‌کند بهتر دیده شوند و به سود بیشتر برسند.

مزایای استفاده از کپی رایتر چیست؟

صاحب یک کسب و کار بودن به این معنی نیست که متخصص کپی رایتینگ هم هستید. این کار همان طور که گفتیم مهارت‌های خاص خود را می‌طلبد و نیاز به بینشی دارد که اهداف درست را در زمان و جای درست محقق کند.

یک کسب و کار باید محصول بفروشد یا خدمات ارائه کند تا موفق باشد. کپی رایتینگ خوب به این مسئله کمک می‌کند. می‌خواهد تبلیغات باشد، یا لندینگ پیج یا شبکه‌های اجتماعی، هدف این است که افراد را به انجام کاری ترغیب کنیم. کپی رایتینگ خوب سرنخ‌ها را به مشتریان دست به نقد تبدیل می‌کند!

یک کپی رایتر خوب موارد زیر را برای کسب و کار شما تضمین می‌کند:

 1. ابتدا با استفاده از کلمات، تاثیری عاطفی بر مشتریان بالقوه می‌گذارد.
 2. این تاثیر عاطفی باعث می‌شود این افراد فکر کنند می‌توانند با برند شما ارتباط برقرار کنند.
 3. وقتی چنین شود، این افراد حس می‌کنند برند شما می‌تواند مشکل یا نقطه درد آنها را رفع کند.
 4. CTA (Call-To-Action) به تشویق آنها برای خرید کمک می‌کند.
 5. همه این موارد منجر به افزایش فروش و تبدیل برای کسب و کار شما می‌شود.

داشتن یک کپی رایتر به شما کمک می‌کند:

 • یک کپی پرقدرت و موثر برای نیازهای خاص کسب و کار شما
 • اطمینان از اینکه کپی شما ایرادات دستوری و نگارشی است.
 • از تنش نوشتن کپی رها شوید.
 • در زمان خودتان و بقیه کارمندان برای انجام کارهای بیشتر صرفه جویی شود.
کار کپی رایتر چیست؟

کار کپی رایتر دقیقاً چیست؟

کار کپی رایتر نوشتن کلماتی است که مخاطبان را به سوی انجام کاری سوق دهند. انواع مختلفی از کپی رایتینگ وجود دارد اما اساس و پایه همه آنها، بررسی یک جامعه خاص از مخاطبین و درک نیازها و خواسته‌های آنها است.

بنابراین یک کپی رایتر بهترین راه نفوذ به قلب مخاطبین را پیدا می‌کند، به آنها نشان می‌دهد که مشکلشان درک شده و یک راه‌کار ارائه می‌دهد.

مهارت‌های اصلی که یک کپی رایتر باید آنها را داشته باشد عبارتند از:

 1. مهارت بالا در نویسندگی: نوشتن یک متن واضح، دقیق درگیر کننده با رعایت کامل نکات نگارشی و دستور زبان
 2. درک مخاطبین هدف: تحلیل و همدلی با خوانندگان به نحوی که محتوا متناسب با نیازها و خواسته‌های آنها نوشته شود.
 3. داستان سرایی ترغیب کننده: از داستان سرایی و روش‌های ترغیب کننده استفاده کنید تا خوانندگان را به اقدام ترغیب کنید.
 4. تطبیق پذیری: برای صنایع، پلتفرم‌ها و فرمت‌های مختلف بنویسید؛ لحن صحبت و شیوه نگارش را متناسب با هر یک تغییر دهید.
 5. مهارت‌های تحقیق و تحلیل: تحقیق کرده و داده‌ها را برای نوشتن یک کپی جامع، دقیق و طنین انداز تحلیل کنید.

بسته به نیاز و بودجه خود، می‌توانید اشخاص کاملاً حرفه‌ای یا بعضاً تازه کار در این حوزه را پیدا کنید.

کپی رایتینگ خوب

6 ویژگی یک کپی رایتینگ خوب چیست؟

تا به اینجا کپی رایتینگ را تعریف کردیم و از روش‌های آن گفتیم. اما یک کپی رایتینگ خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ در ادامه به 6 مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های آن اشاره می‌کنیم:

 • دیدگاه شما را تغییر می‌دهد.

گاهی وقت‌ها تمام چیزی که یک پیغام لازم است برساند، تغییر کوچکی در زاویه دید است. آنقدر به نادیده گرفتن پیغام‌های بازاریابی عادت کرده‌ایم که حتی دیگر آنها را نمی‌بینیم! یکی از مهم‌ترین وظایف کپی رایتر شکستن گارد خواننده با یک رویکرد غیر منتظره است. در هر داستان هزاران زاویه وجود دارد – کار شما به عنوان کپی رایتر این است که آن زاویه‌ای را پیدا کنید که از همه برجسته‌تر است.

 • ارتباطات موثر پیدا می‌کند.

در سال 1996، استیو جابز سهواً رازی را فاش کرد. او در حال صحبت با روزنامه‌نگاری از Wired در مورد خلاقیت بود و چنین گفت:

«خلاقیت تنها اتصال چیزهای مختلف به یکدیگر است. وقتی از افراد خلاق بپرسید چگونه کاری را انجام می‌دهند شاید کمی احساس گناه کنند؛ چون آنها واقعاً کاری نکردند بلکه فقط چیزی را دیدند! بعد از آن همه چیز برایشان واضح بود.

حالا نگاهی به این تبلیغ از برند نایکی بیندازید:

کپی رایتینگ چیست؟

دو چیز در این تبلیغ توجه را جلب می‌کند: اول اینکه این کپی نشان می‌دهد برای خیلی‌ها دویدن صرفاً دویدن نیست. بلکه درباره تنهایی، آرامش و بازیابی سلامت روان از یک زندگی پرمشغله است. نکته دوم اینکه نه تنها نایکی این تبلیغ را به تجربه دویدن وصل می‌کند، بلکه با صدای کوبیده شدن این کفش‌ها به زمین هم ارتباط می‌گیرد.

در تبلیغ در رابطه با محو شدن پیچیدگی زندگی یک نفر و جایگزین شدن آن با پیچیدگی و شفافیت است. در ادامه تبلیغ می‌بینید که جملات ساده‌تر و کوتاه‌تر شده و در نهایت با تکرار کلمه Run (بدو) ادامه پیدا می‌کند. همان ریتمی که شخص با دور شدن قدم‌هایش می‌شنود. به این می‌گویند ارتباط.

 • سرنخ فوق‌العاده‌ای دارد.

مواردی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم، همه سرخط‌ها یا جملات پیشروی Urban Daddy، یک مجله اینترنتی مبتنی بر ایمیل است که قصد جلب توجه به محصولات و تجربیات خود را دارد.

 • 6 روز. همین قدر وقت دارید تا 65% بدنتان به بوقلمون تبدیل شود!
 • هر سال 8760 ساعت دارد. و فقط در یک ساعت فقط یک دکه در میدان هاروارد کتلت بوقلمون با سس سیب خانگی و خامه ترش پخش می‌کند. بله، عادلانه نیست. اما 60 دقیقه هم 60 دقیقه است!
 • ایوُک‌ها در مورد زندگی صحبت می‌کنند (موجوداتی خیالی از شخصیت‌های فیلم‌‌ جنگ‌های ستارگان).

چه چیزی بین همه این موارد مشترک است؟ ما را وادار می‌کنند خط بعدی را بخوانیم. منظورم این است که چقدر دلتان می‌خواهد بدانید داستانمان با ایوک به کجا می‌رسد؟

ضرب‌المثلی در کپی ‌رایتینگ وجود دارد که به سادگی به جو شوگارمن، نویسنده و صاحب کسب‌وکار نسبت داده می‌شود. این ضرب‌المثل می‌گوید که هدف تیتر این است که شما را به خواندن خط اول وادار کند. هدف از خط اول این است که شما را به خواندن خط دوم وادار کند و این چرخه ادامه دارد. به طور خلاصه اگر خط اول شما خوانندگان را مجذوب خود نکند، همه چیز از بین می رود.

 • از گوش کردن موثر متولد شده است.

با دیدن برنامه‌هایش برای راه اندازی یک باشگاه ورزشی دیگر در منطقه بزرگ بوستون، یک غریبه ممکن است خانواده هرینگتون را کمی دیوانه خطاب کند. بازار از قبل هم مملو از سالن‌های ورزشی بود؛ از جمله نوع جدیدی از سالن‌های مجلل که به نظر می‌رسید در فقط آمده‌اند تا زرق و برق خود را نشان دهند. باشگاه‌های بدنسازی در سراسر منطقه خدمات ماساژ، بارهای اسموتی و تعدا زیادی مربی شخصی ارائه می‌دادند. و GymIt هیچ کدام از اینها را نخواهد داشت.

پس GymIt چه داشت؟ درکی از مخاطبان اصلی خود. این برند قبل از راه‌اندازی سالن ورزشی جدید خود، به بازار اصلی باشگاه بروها گوش داد. برای بسیاری از افراد در بازار هدف GymIt، وجود مزایای مرتبط با باشگاه‌های ورزشی مجلل عالی بود، اما خوب معایب دیگری هم داشت – یعنی نرخ‌های گران و قراردادهای بسیار پیچیده.

GymIt تصمیم گرفت تجربه رفتن به باشگاه را برای افرادی که صرفاً به ورزش کردن اهمیت می‌دادند ساده کند. این کپی در کمپین راه اندازی و در سراسر بخش‌های بازاریابی آن منعکس کننده این درک است.

 • از اصطلاحات تخصصی و گزاف گویی به دور است.

پیشگامانه. انقلابی. راه‌حل‌های کسب و کار. مقیاس قابل هدف گذاری. ایده پردازی. رویکردهای مبتنی بر شواهد. بهترین شیوه‌های صنعت.

حسابی گیج شدید، نه؟

وقتی که نویسندگان برای بیان آنچه واقعاً در مورد شرکت، محصول یا خدمات خود انجام می‌دهند تلاش می‌کنند، گاهی اوقات برای تأکید بر نقطه نظرات خود به اصطلاحات تخصصی یا اغراق بازمی‌گردند. حقیقت این است که کپی‌ رایتینگ خوب نیازی به زیباسازی بیشتر ندارد. کپی رایتینگ خوب باید به زبان انسانی با خواننده صحبت کند.

این بدان معنا نیست که هرگز نباید جوایز یا دستاوردها را جشن بگیرید. فقط در توضیح این دستاوردها رک و پوست کنده عمل کنید.

 • مخاطبین خود را به خوبی می‌شناسد.

کپی رایتینگ خوب مخاطبی را که برایش می نویسد می‌شناسد. چون تشخیص می‌دهد که ارتباط موثر مستلزم درک عمیق خواننده است. با شناخت مخاطب، یک کپی رایتر می‌تواند پیام، لحن و زبان خود را طوری تنظیم کند که در ذهن خوانندگان مورد نظر خاطره ساز شود.

چه یک نسخه فروش باشد و چه یک پست وبلاگ، پرداختن به نیازها، نقاط درد و خواسته‌های مخاطب، کپی را مرتبط‌تر و جذاب‌تر می‌کند. همچنین نویسنده را قادر می‌سازد تا ارزش یک محصول یا خدمات را به گونه‌ای منتقل کند که واقعاً با مخاطب صحبت کند، به تقویت ارتباط کمک کرده و شانس دستیابی به نتیجه مطلوب را افزایش دهد.

انواع کپی رایتینگ

انواع کپی رایتینگ

با وجود اینکه همه کپی‌ رایتینگ‌ها تا حد زیادی نوشتن متقاعدکننده هستند، انواع یا تخصص‌های مختلفی هم از آنها وجود دارد.

کپی رایتینگ تبلیغات

هدف از کپی ‌رایتینگ تبلیغات این است که خوانندگان را متقاعد کند تا با استفاده از حداقل کلمات ممکن اقدام کنند. این به این معنی است که هر کلمه اهمیت دارد و آن کلمات باید یک موضوع یا مشکل خاص را به طور خلاصه هدف قرار دهند و نشان دهند که چگونه یک محصول یا خدمات یک راه‌حل است. این تبلیغات می‌تواند تاثیر زیادی بر نرخ تبدیل شما داشته باشد.

کپی رایتینگ ایمیل

ایمیل‌ها هنوز هم یکی از بهترین روش‌های آنلاین برای دستیابی به مشتریان هستند و می‌توانند بسیار متقاعد کننده باشند. کپی‌نویسی ایمیل شامل موضوعات و متون جذابی است که فراخوانی واضح و غیرقابل مقاومتی را ایجاد می‌کند.

کپی رایتینگ شبکه‌های اجتماعی

کپی‌نویسی در شبکه‌های اجتماعی شامل ایجاد پست‌هایی با پیام‌های هدفمند است که مستقیماً با مخاطبان شما صحبت می‌کند. با این حال هر پست باید متناسب با پلتفرم رسانه اجتماعی خاص و استانداردهای آن باشد.

کپی رایتینگ فنی

کپی قانع کننده‌ای که چیزی فنی را به مراحل قابل فهم تقسیم می‌کند، مانند مقاله‌های نحوه تنظیم یا استفاده از محصول کپی رایتینگ فنی است. این نوع کپی در عین حال که مفید است، خواننده را تشویق به خرید می‌کند.

کپی رایتینگ سئو

کپی ‌رایتینگ سئو شامل تاکتیک‌های خاصی مانند گنجاندن مرتبط‌ترین کلمات کلیدی یا برچسب‌های عنوان، با هدف دوگانه ترغیب خوانندگان به عمل و افزایش رتبه موتورهای جستجو است.

چند نمونه از کپی رایتینگ

در ادامه نگاهی به چند نمونه خوب جهانی از کپی رایتینگ می‌اندازیم.

 • Basecamp

Basecamp

عناصر جادویی زیادی در یکی از طرح‌های صفحه فرود Basecamp وجود دارد. با وجود اینکه عنوان پول است، چیزی که بیشتر توجه مرا جلب کرده قسمت ثبت نام ایمیل است. چه چیزی باعث می‌شود این کپی رایتینگ اینقدر جذاب باشد؟ «به 4088 کسب‌وکاری که هفته گذشته ثبت‌نام کردند بپیوندید» می‌گوید شما تنها نیستید و افراد زیادی ما را امتحان کرده‌اند و دوستمان دارند. «نسخه 30 روزه رایگان را شروع کنید» هم می‌گوید هیچ ضرری در امتحان کردن وجود ندارد.

 • قسمت ثبت نام ایمیل سایت The Hustle

The Hustle خیلی کارها را از نقطه نظر کپی عالی انجام می‌دهد. شخصاً صفحه انتخاب ایمیل آنها را خیلی دوست داشتم: «دوست باهوش و خوش قیافه شما که هر روز صبح یک ایمیل با تمام اخبار فنی و تجاری که باید در روز بدانید برایتان ارسال میکند.» آنها به طرز ماهرانه‌ای از طریق کپی توانسته‌اند یک برند قابل اعتماد و با شخصیت ایجاد کنند.

 • صفحه

  قدیمی «داستان ما» وب سایت Medium

صفحه قدیمی «داستان ما» وب سایت Medium

در صفحه «داستان ما» سایت مدیوم همه چیزهای مورد تنفر ما از پلتفرم‌های اجتماعی را برداشته‌اند، با جوهر قرمز خط زده و هر چیزی را که دوست داریم ببینیم به جای آن نوشته‌اند. این یک کپی رایتینگ ساده و در عین حال بترکان است!

 • یکی از لندینگ پیج‌های وب سایت Squarespace

همه چیز در مورد Squarespace دوست داشتنی است. همه چيز! مانند Basecamp قسمت ارسال ایمیل آن واقعاً دوست داشتنی است. «شروع دوره آزمایشی رایگان» می‌گوید هیچ خطری برای شما وجود ندارد که ما را امتحان کنید! «بدون نیاز به کارت اعتباری» هم می‌گوید در ثبت‌نام مشکلی وجود نخواهد داشت.

کپی رایتینگ چیست؟
 • تبلیغ قدیمی کبریت‌های Lion

تبلیغ قدیمی کبریت‌های Lion
ترجمه متن: من انواع مختلف سیگار، پیپ، شمع، چراغ، گاز، فریزر، آبفشان، پودینگ‌های کریسمسی را روشن می‌کنم و شعله‌ور می‌کنم و قیمتم سه صدم یک سنت است. پس ساده است ببینید من برای پول اینجا نیستم.

من همه چیز را در مورد این تبلیغ قدیمی کبریت‌های Lion  دوست دارم. آنها از طریق یک کپی ‌رایتینگ عالی توانستند به عنوان با ارزش‌ترین محصول جهان شناخته شوند. اما آیا ممکن است با ارزش‌ترین محصول جهان باشد؟

 • تبلیغ ضد ولوی کوروِت (Corvette)

کپی رایتینگ چیست؟

این کپی‌ رایتینگ فوق‌العاده حاوی مقداری طنز است که جای خود را به درک مشتری می‌دهد. در نگاه اول می‌خوانی و پوزخند می‌زنی. سپس وقتی کپی در ذهنتان قرار می‌گیرد، متوجه می‌شوید که هی! صبر کن! کوروت درست می‌گوید. هیچ کس درباره ولوو آهنگ ننوشته است. (اشاره به آهنگ Little Red Corvette از Prince)

جمع‌بندی

در این مقاله تلاش کردیم به هر چیزی که لازم است در مورد کپی رایتینگ بدانید اشاره کنیم. ابتدا تعریفی از کپی رایتینگ ارائه دادیم و سپس به تفاوت آن با تولید محتوا اشاره کردیم. پس از آن بررسی کردیم که آیا کپی رایتینگ باعث رشد کسب و کار می‌شود یا خیر. از مزایای آن گفتیم، گفتیم کپی رایتر دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد؛ ویژگی‌های کپی رایتینگ خوب، انواع کپی رایتینگ و چند نمونه خوب از کپی رایتینگ در سراسر جهان را بررسی نمودیم. امیدواریم خواندن این مقاله به شما کمک شایانی کرده باشد.

ما در تکنویک در کنار شما هستیم تا خدمات مختلف دیجیتال مارکتینگ اعم از طراحی وب سایت، هاست و دامین، سئو وب سایت‌های شرکتی و فروشگاهی، تولید محتوا و خدمات گرافیکی را ارائه کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی این لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *